Євровалюта
Євровалю́та — це валюта, що розміщена на депозитах банків поза межами країни, якою вона була випущена. Наприклад, депозит у доларах США розміщений в українському банку є євровалютним депозитом, або конкретніше — євродоларовим депозитом.
Поняття євровалюта не має прямого зв'язку із об'єднаною європейською валютою євро та Єврозоною.
Префікс «євро» зовсім не означає того, що зазначена валюта перебуває в Європі, або що нею володіють європейці, чи що вона розміщена в європейському банку. Це свідчить лише про те, що територіальне розміщення банку, що приймає вкладення, не збігається з територією, де валюта емітована і є законним платіжним засобом. Наприклад, євродолари — це долари, розміщені у банку поза територією США: долари, розміщені у бразильському чи в японському банку. Операція з євродоларами не регламентується з боку США (країни — емітента валюти). Префікс «євро» свідчить про те, що валюта вийшла з-під контролю національних валютних органів, зокрема центрального банку-емітента.
Громадянство або постійне місце проживання вкладника не впливають на визначення, чи одержить валюта префікс «євро». Досить часто вкладення робиться резидентом країни — емітента зазначеної валюти (наприклад, американець відкриває доларовий депозит в Україні). І навпаки, долар, розміщений у США німцем, навіть у відділенні німецького банку, не буде називатися євродоларом. Така операція є внутрішнім вкладенням, що цілком підпорядковане законодавству США.
Найпоширенішою євровалютою є євродолари. Крім них існують єврофранки, єврофунти, євроєни і навіть євроєвро.
Ринки євровалюти і єврооблігацій мають перевагу в тім, що вони значно менше підпадають під регулювання країни-емітента валюти, таких як розмір відсоткової ставки, вимоги резервування та інше.
Див. також
Література
- В. І. Мазуренко. Євровалют ринок // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К: Знання України, 2004 — Т.1 — 760с. ISBN 966-316-039-X
Посилання
- Євровалюта // Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції / А. Г. Чубенко, М. В. Лошицький, Д. М. Павлов, С. С. Бичкова, О. С. Юнін. — Київ : Ваіте, 2018. — С. 259. — ISBN 978-617-7627-10-3.
- Євроринок. Євровалюта. Ринок євровалют і його специфічні характеристики