Ємельянова Ніна Олександрівна

Ємельянова Ніна Олександрівна (нар. 19 травня 1926(19260519), с. Горяни Смоленської області, СРСР) — український фахівець у галузі пивоварного і солодового виробництва, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Ємельянова Ніна Олександрівна
Народилася 19 травня 1926(1926-05-19) (95 років)
Горяни, СРСР
Країна  СРСР Україна
Діяльність науковиця
Alma mater Національний університет харчових технологій
Галузь харчові технології
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Нагороди Орден Богдана Хмельницького
Медаль «Ветеран праці»

Наукова діяльність

У 1952 році закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості, після чого працювала на Київському пивзаводі № 1 змінним технологом, начальником цеху, головним технологом, завідувачем лабораторії.

У 1966 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, у 1991 - на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.

У Національному університеті харчових технологій працювала з 1968 року, займаючи посади старшого науково співробітника Проблемної науково-дослідної лабораторії, доцента і професора кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв. Під її керівництвом розроблена і впроваджена у виробництво в Україні та країнах СНД технологія солодових екстрактів, житнього солоду, концентрату квасного сусла і квасу. Ємельянова Ніна Олександрівна - один з основних розробників технології й обладнання вітчизняних міні-пивоварних заводів і нових сортів пива та продуктів лікувально-профілактичного призначення.

Підготувала десятьох кандидатів технічних наук.

Автор та співавтор понад 200 наукових праць, у тому числі 5 підручників і навчальних посібників, понад 30 авторських свідоцтв і патентів України на винаходи, 45 методичних вказівок та методичних рекомендацій.

Відзнаки та нагороди

Ємельянова Ніна Олександрівна нагороджена орденом Богдана Хмельницького; медалями «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні», «До 1500-річчя Києва», «Ветеран праці».

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.