Імперський почесний знак «За пожежну службу»

Імперський почесний знак «За пожежну службу» (нім. Reichsfeuerwehrehrenzeichen) - нагорода Третього Рейху для відзначення заслуг пожежників.

Імперський почесний знак «За пожежну службу» 2-го класу

Історія

Нагорода заснована імперським міністром внутрішніх справ Вільгельмом Фріком 22 грудня 1936 року.

30 січня 1938 року Адольф Гітлер заснував нову нагороду, яка замінила імперський почесний знак - почесний знак «За пожежну службу». Дизайн та умови нагородження не змінились: єдина різниця - знак 1-го класу тепер носився на орденській стрічці, як і знак 2-го класу, а не на шпильці, а класи замінили на ступені.

Опис

Знак являв собою грецький (рівносторонній) хрест, вкритий білою емаллю, з центра якго йдуть язики червоного полум'я. В центрі хреста - білий круг зі свастикою. Між променями хреста йде коло з написом FÜR VERDIENSTE IM FEUERLÖSCHWESEN (укр. ЗА ЗАСЛУГИ В ГАСІННІ ПОЖЕЖ).

Знак 2-го класу виготовлявся із срібла і носився на червоно-біло-червоній стрічці на лівому боці грудей. Знак 1-го класу виготовлявся із золота і кріпився до одягу за допомогою шпильки.

Умови нагородження

Знак 1-го класу вручали професійним пожежникам чи членам добровольчих пожежних загонів, які проявили особливі заслуги та хоробрість у боротьбі з вогнем.

Знак 2-го класу вручали професійним пожежникам чи членам добровольчих пожежних загонів, які станом на 1 травня 1936 року або пізніше прослужили в пожежній службі 25 років. При зарахуванні вислуги років враховувалась обов'язкова служба у вермахті, але не в Імперській служі праці.

Разом із знаком нагороджений отримував сертифікат від імені імперського міністра внутрішніх справ і начальника німецької поліції. В разі втрати знака безкоштовне відновлення нагороди не передбачалось, але можна було купити новий знак за свій рахунок.

Після смерті нагородженого візнака залишалась у його рідних як пам'ятка.

Сучасний статус нагороди

Відповідно до закону Німеччини про порядок нагородження орденами та про порядок носіння від 26 липня 1957 року (нім. Gesetz uber Titel, Orden und Ehrenzeichen) носіння знаку дозволяється у денацифікованому вигляді — без круга зі свастикою.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.