Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова НАН України

Інститут геотехнічної механіки НАН України ім. М. С. Полякова — заснований 1967 року у Дніпропетровську. Досліджує фундаментальні проблеми гірничої науки і практики, зокрема розробки родовищ корисних копалин на великих глибинах. Відповідає за координацію, направленість та рівень наукових розробок у цій галузі в Україні, а також за їх практичне використання.

Інститут геотехнічної механіки НАН України ім. М. С. Полякова (ІГТМ)
Основні дані
Засновано 1967 р.
Приналежність НАН України
Адреса 320600, Україна, Дніпропетровськ-5, вул. Сімферопольська, 2а

Напрямки діяльності

Основні напрямки діяльності:

  • геомеханіка та геотехніка освоєння та збереження надр, зокрема вивчення процесів, що відбуваються у гірському масиві на великій глибині,
  • пошук методів і способів керування процесами у гірському масиві,
  • створення комплексів машин для видобування і збагачення корисних копалин.

Крім того, діяльність інституту направлена на:

  • розв'язання проблем геологічного, геомеханічного та екологічного моніторингу освоєння та збереження надр шляхом визначення властивостей вкрай напружених гірських порід та масивів, закономірностей їх деформування та руйнування і розробки методів та засобів ефективного прогнозування та керування цими процесами;
  • проблеми підвищення ефективності, надійності та безпеки засобів, машин і технологій ведення гірничих робіт, транспортування та перероблення корисних копалин.

Інститут має 20 наукових відділів, де працює близько 400 чол., у тому числі понад 100 — вищої кваліфікації (на 1999 р. — 23 д.т. н., 84 к.т. н., 2 академіки НАН України і 2 член-кореспонденти НАН України). Інститут має спеціалізовану наукову раду по захисту докторських та кандидатських дисертацій за 4 спеціальностями.

Постановою Президії НАН України № 320 від 23.10.2002 інституту присвоєно ім'я видатного українського вченого в галузі гірничої механіки, академіка, колишнього директора Інституту геотехнічної механіки М. С. Полякова.

Серед відомих науковців, що працювали в інституті — член-кореспондент АН УРСР Абрамов Федір Олексійович.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.