Інтенсивність мобільності

Інтенс́ивність мобíльності — у соціології одна з характеристик соціальної мобільності, яка позначає число індивідів, що змінюють соціальні позиції у вертикальному або горизонтальному напрямі за певний проміжок часу[1].

Інтенсивність мобільності залежить від кількості статусів, що існують у суспільстві, а також від умов, що дають змогу людям пересуватися від статусу до статусу, а точніше, від міри свободи такого пересування[2].

Виділять абсолютну та відносну інтенсивність мобільності[3].

Див. також

Примітки

  1. Інтенсивність мобільності // Соціологія: підручник / Ю. Ф. Пачковський та ін. — Львів, 2011. — С. 387
  2. Соціальна мобільність — форма відтворювання соціальної структури суспільства // Соціологія: навч. посібник / Г. В. Дворецька ; Київський національний економічний ун-т. — 2-ге вид., перероб.і доп. — К. : КНЕУ, 2002. — 472 с.
  3. Социальная стратификация и социальная мобильность // Социология: учебное пособие для курсантов военных вузов / С. В. Назаренко. — 2-е изд. — Москва и др. : Питер, 2009. — С. 221—222(рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.