Інформаційне моделювання будівель

Інформаційне моделювання будівель або скорочено BIM (від англ. Building Information Modeling) — це процес оптимізації проєктування і будівництва. За допомогою BIM-технології створюється інформаційна модель, яка забезпечує точне бачення проєкту в цілому.

Технологія інформаційного моделювання будівель полягає в побудові тривимірної віртуальної моделі будівлі в цифровому вигляді, яка несе в собі повну інформацію про майбутній об’єкт. Застосування BIM-технології в проєктуванні будинків включає в себе збір та комплексну обробку технологічної, архітектурно-конструкторської, економічної інформації про будівлю, завдяки чому будівельний об’єкт і все, що до нього відноситься, розглядаються як єдине ціле.

Відомий в архітектурних проєктних колах подібний програмний продукт від Graphisoft носить назву BIMx і використовується, як важливе доповнення до їх основної програми САПР ArchiCAD.


Визначення

ISO 19650:2019 визначає BIM так:

Використання загального цифрового подання побудованого об’єкту щоб полегшити процеси проектування, будівництва та експлуатації для формування надійної основи для прийняття рішень.[1]
Оригінальний текст (англ.)
Use of a shared digital representation of a built asset to facilitate design, construction and operation processes to form a reliable basis for decisions.

Переваги BIM-технології

Інформаційна модель будівлі – це віртуальний прототип будівельної конструкції, тому застосування BIM-технології в проєктуванні будинків дозволяє перевірити і оцінити різні рішення ще до початку будівельних робіт. Учасники проєкту – замовник, проєктувальник, будівельник – отримують можливість більш повного, раціонального обміну інформацією, що дозволяє домогтися високої якості будівельних робіт, а також економить час і матеріальні витрати.

BIM моделювання в будівництві має величезні переваги:

  • підвищення точності фінансових розрахунків;
  • зниження кількості просторових колізій;
  • зниження фінансових витрат на будівництво;
  • точність прогнозів;
  • зменшення кількості змін в проєкті.
  • швидке коригування інформаційної моделі
  • точне планування роботу на майданчику будівельної техніки
  • створення коректних графіків закупівлі матеріалів
  • покращення всіх ключових логістичних процесів будівництва та експлуатації.

Застосування BIM-технології проєктування будівництва робить кожну дію прозорою і забезпечує повний контроль, причому в автоматизованому режимі, що гарантує високу якість проєктно-будівельних робіт.

Див. також

Примітки

  1. British Standards Institution (2019) BS EN ISO 19650: Organisation and digitisation of information about buildings and civil engineering works, including building information modelling - Information management using building information modelling, London: BSI
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.