Іржавий пояс

Іржа́вий пояс (англ. Rust Belt).
До отримання сучасної назви ця територія була відома як «Heartland»  Серце країни, або ж Індустріальний чи Фабричний пояс — частина Середнього Заходу та східного узбережжя США, в якому від початку промислової революції (межа XVIII-XIX ст.) і до 1970-х років, десятки й десятки металургійних комбінатів, вугільних шахт, залізних рудників, автомобільних і шинних заводів створювали американську мрію. Тут були зосереджені різноманітні галузі американської важкої промисловості. Географічно в цей пояс зазвичай включають центральну частину штату Нью-Йорк, регіони на захід від нього в штатах Пенсільванія, Огайо, Індіана, Мічиган і Іллінойс до західного берега озера Мічиган. Іноді в нього також включають Дулут та інші населені пункти, в яких зосереджена гірничорудна промисловість штату Міннесота, і навіть Південне Онтаріо та Квебек у Канаді. Центром іржавого поясу вважають узбережжя озера Ері. На півдні Іржавий пояс межує з вугледобувними регіонами в горах Аппалачі.

Іржавий пояс Америки

Після настання постіндустріальної епохи (кінець XX ст.) важка промисловість США прийшла в занепад. Багато хто вважає, що регіон міг би виграти від переходу до виробництва сучасних паливних елементів й до інших високотехнологічних виробництв на основі нанотехнологій, біотехнологій, інформаційних технологій [1][2].

Сам термін Іржавий пояс відображає кризу регіону, особливо сталеливарної промисловості. Внаслідок кризи, починаючи з 1970-х років, сотні тисяч людей втратили роботу, перш за все в містах Буффало, Рочестер, Сірак'юс, Піттсбург, Аллентаун, Ері, Клівленд, Толідо, Янгстаун, Детройт, Флінт, Лансинг, Гері, Індіанаполіс, Саут-Бенд, Мілуокі, Чикаго, Сприінгфілд, Дулут. Проте навіть після перепрофілювання фабрик та заводів Іржавий пояс залишається одним з найважливіших промислових регіонів США.

Цікаво, що територіально «Heartland-Rust Belt» в основному збігається з картою поширення українців у США.

Примітки

  1. Great Lakes eyed for offshore wind farms. MSNBC, Associated Press. 31 жовтня 2008. Архів оригіналу за 27 серпня 2012. Процитовано 14 листопада 2008.
  2. Conway, McKinley (23 червня 2008). Multi-billion Dollar Wind Turbine Race Spurs Scramble for New Production Sites. Архів оригіналу за 27 серпня 2012. Процитовано 11 вересня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.