АКУВІДО

АКУВІДО (AKUVIDO) — арт дует українських художників Ганни Куц та Віктора Довгалюка, які створювали мультимедійні проєкти.[1].

Учасники

Ганна Куц - українська медіа-художниця. Навчалася в Харківському коледжі мистецтв, у Львівському інституті декоративно-прикладних мистецтв та в Берлінський інститут нових медіа мистецтв[2].

Віктор Довгалюк - український медіа-художник. Отримав освіту у Львівському інституті декоративно-прикладних мистецтв та в Берлінський інститут нових медіа мистецтв.[3]

Історія

Ганна Куц та Віктор Довгалюк разом створювали проєкти з 1993 року у Львові.

У 2001 році із своїм їдуть на навчання до Німеччини та стають відомі в Європі як AKUVIDO (поєднання перших літер імен і прізвищ учасників Анна-КУц-ВІктор-ДОвгалюк)[4].

У 2006 році AKUVIDO як об'єднання припинило своє існування через смерть Ганни Куц[5].

Проєкти

В рамках AKUVIDO було створено ряд інтерактивних проєктів, які через поєднання звуку, відео, фотографій та комп'ютерної графіки змінювали уявлення про сучасне мистецтво та музику.

У 1993 році у співавторстві з Альфредом Максименком, професором Львівського інституту декоративно-прикладних мистецтв та керівником Ганни Куц, створений проєкт "Хрести". Цей відеопроєкт згодом було презентовано в Берліні у 2002 році.

У 1996 році в рамках захисту дипломів студентів відділу монументального мистецтва показаний проєкт "Призма 6+1". Також Акувідо представили відео-арт презентацію - "Я час".

У 1998 році в Берліні на виставці презентовані проєкти "360 Б'Ю" та "Esse"[6].

У 2002 році створений відеокліп на трек гурту Kotra "Stir Mesh"[7]. Також цього ж року в Берліні створена програма Stadtsounstation - поєднання графічних об'єктів, які рухалися у поєднанні зі звуками. Програма базувалася на дослідженні візуального та звукового простору Берліну та дозволяла створювати власну симфонію міста та відтворювати її у вигляді відеокліпу[6].

У 2004 році під час співпраці із V2 Lab (Нідерланди) був реалізований проєкт Інтерактивне місто (City Interactive), в якому художники проголошували місто як арт-об'єкт. В цьому проєкті місто розглядалося як комп'ютерна програма, що контролює інформацію та досліджує різні фрагменти реального міста, об'єднуючи їх у ціле. City Interactive показував, як фізичний простір переносить у віртуальний простір, який, за допомогою нових технологій. починає впливати на реальні об'єкти міста[8].

Проєкти визнавалися як новітній підхід у мистецтві та були представлені на численних міжнародних фестивалях: Transmediale у Берліні, Netmage у Болоньї, New Forms Festival у Ванкувері[9].

Нагороди

Перший приз та Золота медаль на міжнародному конкурсі Нет Арта (net.art) на Фестивалі Villette Numerique у Парижі у 2002 році.

Примітки

  1. У Києві відкрилася виставка українського медіа-арту 90-х. ART Ukraine. Процитовано 1 березня 2021.
  2. "МедіаДепо" та інтерактивне місто: як зробити медійний фестиваль у Львові. Lvivcenter (укр.). Процитовано 1 березня 2021.
  3. Akuvido - Monoskop. monoskop.org. Процитовано 1 березня 2021.
  4. ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ МИСТЕЦТВА ТА ХУДОЖНЯ ОСВІТА (українська).
  5. МЕТОДА. МіТЄЦ (англ.). 30 березня 2017. Процитовано 2 березня 2021.
  6. Shumylovych, Bohdan. Lviv media art (англ.). Процитовано 2 березня 2021.
  7. Kotra "Stir Mesh".
  8. City Interactive. V2_Lab for the Unstable Media (en-us). Процитовано 2 березня 2021.
  9. soundtoys.net - artists - akuvido. www.soundtoys.net. Процитовано 1 березня 2021.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.