Абортний туризм
«Абортний» туризм (англ. abortion tourism) — подорожі в іншу країну з метою виконання аборту, із країни, де закони щодо обмеження аборту є суворими чи взагалі його забороняють, до країн, у яких аборти дозволені чи мають більш «м'яке» законодавство, яке регулює процес аборту. Явище поширене в країнах, де аборти в тій чи іншій мірі заборонені.
Тільки в 5 країнах світу аборти заборонені повністю (Нікарагуа, Домініканська республіка, Республіка Ель-Сальвадор, Мальта і Ватикан). Лише дві з них — європейські. Суворим законодавством щодо переривання вагітності відрізняється Ірландія, де аборт заради порятунку життя жінки дозволили лише в 2013 році. У Польщі аборт дозволений, якщо вагітність загрожує життю і здоров'ю жінки, стала результатом зґвалтування або якщо плід має важкі вади розвитку.[1]
Однак нині сейм Польщі розглядає законопроєкт про повну заборону переривання вагітності, що викликало в жовтні 2016 року масові протести проти заборони абортів,[2] де біля вже 15 відсотків всіх абортів, які робляться поляками виконуються за межами держави.[3]
В Україні аборт дозволений та може бути здійснений за законним запитом протягом перших дванадцяти тижнів вагітності не по медичним показам.
Примітки
- Абортний туризм: скільки коштує переривання вагітності в країнах Європи. tutitam.com (рос.). Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 18 грудня 2016.
- "Чорний протест": у Польщі національний страйк проти заборони абортів. eurointegration.com.ua.
- Polki wykonują do 200 tys. aborcji rocznie, 15 proc. za granicą