Абу'л Касім ібн Хаммуд

Абу'л Касім ібн Хаммуд (*д/н — після 1087) емір Янніської тайфи в 10681087 роках. У християн відомий як Тамітто.

Абу'л Касім ібн Хаммуд
Народився 11 століття

Життєпис

Походив зі знатного берберського роду. Був військовиком еміра Айюба ібн Таміма. Після поразки і втечі того з Сицилії в 1068 році став фактично незалежним правителем Агрігента. Невдовзі оголосив себе еміром. Переніс столицю до більш укріпленного міста Каср-Янні.

Протягом 1070-х років здійснював рейди проти норманського гарфа Рожера I. Разом з тим не виявив значної військової активності. Так у 1071 році не надав значної допомоги обложеному місту Палермо, внаслідок чого його було захоплено норманами. Також майже залишив на призволяще зірідську залогу в Драпані, в результаті 1077 року місто впало.

Загалом відбувалися загальні рейди в норманські володіння. Втім з кінця 1070-х років емір перейшов до оборони. Його володіння постійно шарпали норманські лицарі. В результаті 1086 році Рожер I захопив місто Агрігент, де перебували дружина і діти Ібн Хаммуда. Також емір опинився відрізаним під портів, куди прибувало поповнення з Північної Африки.

Це стало приводом початку перемовин між ними. Граф Сицилії запропонував Ібн хаммуду здати Каср-Янні. Той погодився з пропозицією і навіть висловив бажання прийняти хрещення, але пояснив, що боїться помсти мусульман. В результаті за угодою Ібн Хаммуд з загоном своїх відправився в похід, по дорозі зустрів велику норманську армію і здався в полон. Дізнавшись про полонення еміра, залога Каср-Янні здався без бою. Ібн Хаммуд з родиною хрестилися, отримавши ім'я та прізвище Рожер Хамут. Після цього отримав феод в Калабрії — Мілето — і назавжди залишив Сицилію. Подальша доля невідома.

Джерела

  • Ferdinand Chalandon, Histoire de la domination normande en Italie et en Sicile, Paris : A. Picard. 1907.
  • Malaterra, Geoffrey (2005). The Deeds of Count Roger of Calabria and Sicily and of His Brother Duke Robert Guiscard. Translated by Wolf, K. University of Michigan Press. ISBN 0-472-11459-X.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.