Автово (станція)

Автово — вантажна товарна станція і термінали Жовтневої залізниці в Кіровському районі Санкт-Петербурга. За характером основної роботи є вантажною, за обсягом виконуваної роботи віднесена до позакласних станцій.

Станція Автово

Південна портова залізниця
Октябрська залізниця
Санкт-Петербург

59°51′52″ пн. ш. 30°15′15″ сх. д.
Рік відкриття 1881 (141 рік)
Тип вантажна
Колій 10
Код станції 035508 ?
Код «Експрес-3» ?
Автово на Вікісховищі

Історія

Станцію відкрито в 1881 року.

В 2008 році проведена комплексна реконструкція станції[1](електрифікація і подовження приймально-відправних колій).

При реконструкції були знесені дореволюційні будівлі станції, побудовані в цегляному стилі з елементами модерну.

Опис

Станція завершує із західного боку «південну портову залізницю» Санкт-Петербурзького залізничного вузла. Західна горловина станції переходить в численні під'їзні колії до вантажних терміналів південної частини Морського порту Петербурга (станція Автово обслуговує 3 і 4 райони порту, 1 і 2 — розташована на північ від станція Новий Порт[2]). Уздовж найпівденнішого з цих колій проходить дорога до Вугільної гавані і протікає Красненька річка. Над західною горловиною прямує побудований в 1980 році шляхопровід «Автово», по якому проходить Проспект Маршала Жукова.

Над східною горловиною проходять Автовський трамвайний шляхопровід і побудований в 2002 році автомобільний шляхопровід проспекту Стачек. Далі колії від станції розокремлюються: на північ прямує гілка до станції Нарвська і далі на північну «Путилівської залізниці». До середини 2000-х рр. це був єдиний виїзд зі станції; залізниця, що прямує на південний схід, була сполучена з електродепо «Автово» петербурзького метрополітену[3]. Потім залізницю продовжили і з'єднали її з коліями в сторону платформи Ленінський Проспект, які потім розділяються на два напрямки — на ст. Передпортова та ст. Лігово. З боку платформи, як і з боку станції «Автово», є сполучення зі станцією Нарвська, які перетинають по двом переїздам магістральну Краснопутилівську вулицю, що є причиною регулярних короків на ній[4]. .

Примітки

Попередня станція Лінія Наступна станція
Нарвська
Ленінський проспект
  Південна портова залізниця ОЗ   Вугільна гавань
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.