Адам Ольбрахт Пшиємський

Адам Ольбрахт Пшиємський (*Adam Olbracht Przyjemski, 1590 27 липня 1644) — державний і військовий діяч, урядник, дипломат Речі Посполитої.

Адам Ольбрахт Пшиємський
Народився 1590
Помер 1644
Країна  Річ Посполита
Національність поляк
Alma mater Інгольштадтський університетd
Посада конюший великий коронний
Конфесія католицтво
Рід Пшиємські
Батько Анджей Пшиємський
Мати Катерина Лещинська
У шлюбі з Софія Гжимултовська
Анна Констанція Грудзинська
Діти 1 донька
Герб

Життєпис

Походив з польського шляхетського роду Пшиємських гербу Равич. Син Анджея Пшиємського, каштеляна гнезненського, та Катерини Лещинської. Народився у 1590 році. Спочатку здобув домашню освіту. Потім у 1606 році навчався у Мюнхені, у 1608 році — в Ділінгенському й Інгольштадтському університетах.

У 1615 році отримав староство ковальське (до 1623 року). 1618 року оженився з Софією Гжимултовською, проте вона померла 1620 року. 1618 року стає власником староства крушвіцького. Того ж року оженився вдруге. У 1621 року стає конюшим великим коронним. З огляду на початок чергової війни зі Швецією призначається коронним обозним. Обіймав цю посаду до укладання перемир'я у 1626 році. Брав участь у військових діяв в Помор'ї, Королівській Пруссії, Ліфляндії.

Задля розвитку своїх володінь надавав прихисток протестантам з Богемії, Сілезії та Німеччини, що тікати від бойових дій Тридцятирічної війни. 1638 року заснував місто Равич, яке швидко перетворилося на важливий ремісничий центр. Також став фундатором францисканських монастирів у містах Мейська Гурка і Осечна, костелу в Осеку, протестантської церкви в Равичі. 1638 року обирається депутатом до Коронного ТРибуналу. У 1640 року призначається каштеляном Гнезно. Помер у 1644 році.

Родина

1. Дружина — Софія Гжимултовська.

Дітей не було.

2. Дружина — Анна Констанція Грудзинська.

Діти:

  • Софія Тереза, дружина: 1) Александра Костка; 2) Яна Опалінського, генерального старости великопольського

Джерела

  • Anna Polakowska, Adam Olbracht Przyjemski [w] Wielkopolski Słownik Biograficzny, Warszawa — Poznań 1983, s.601-602.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.