Адміралтейство (будівля, Миколаїв)

Адміралте́йство — назва, що використовується щодо адміністративної будівлі Миколаївського суднобудівного заводу в Миколаєві.

Адміралтейство

46°58′21″ пн. ш. 32°00′17″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Миколаїв на розі вулиці Адміральська та Садова
Архітектор Н. С. Шаповаленко.
Дата початку спорудження 1950
Дата закінчення спорудження 1951
Адреса Миколаїв, вулиця Адміральська, 38

Адміралтейство
Адміралтейство (Україна)

 Адміралтейство у Вікісховищі

Будівля побудована в 1951 році в стилі російського класицизму. Шпиль будівлі вінчає кораблик, в який закладено послання у 2017 рік. Автор проекту - Н. С. Шаповаленко.[1]

Будівля розташовується на лівому березі річки Інгул і відіграє значну містобудівну роль, замикаючи широку і добре озеленену Садову вулицю, і служить композиційним центром площі, що сформувалася на її перетині з вулицею Адміральська. Оточене значними архітектурними пам'ятниками адміралтейство вдало вписується в історично сформований ансамбль, орієнтуючи його на Садову вулицю. Цьому сприяє об'ємно-просторова композиція споруди, побудована на акцентуванню його головної осі вежею зі шпилем.[2]

Поруч, на площі розташовуються адміністрація Центрального району, будівельний коледж і старофлотскі казарми в яких зараз розмістився Миколаївський обласний краєзнавчий музей. Адміністративна будівля є новою: стара будівля Миколаївського адміралтейства розташовувалася трохи правіше і була зруйнована під час Другої світової війни. В даний час від нього зберігся лише фрагмент.

Посилання

  1. И. Павлик, В. Лифанов, Л. Мычаковская «Николаев: улицы рассказывают» — Одесса: Маяк, 1988
  2. В. Э. Алешин, Н. А. Кухар-Онышко, В. А. Яровой «Николаев: Архитектурно-исторический очерк» — Київ: Будівельник, 1988

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.