Айленд-пік

Айленд-пік (англ. Island Peak) (6165 м) — гірська вершина в Гімалаях. Інша назва вершини Imja Tse.

Айленд-пік / Імяцзе
Айленд-пік (1999 р.).
Айленд-пік (1999 р.).

27°55′ пн. ш. 86°56′ сх. д.
Країна  Непал
Регіон Кхумбу
Система Гімалаї
Тип гора
Висота 6165 м
Висота відносна 475 м
Перше сходження 1953 р.
(Британська експедиція)
Ідентифікатори і посилання
peakbagger.com 10645
Peakware 444, 1927
GeoNames 9611306
Айленд-пік / Імяцзе
Айленд-пік / Імяцзе (Непал)
 Айленд-пік у Вікісховищі

Назву Айленд-пік було присвоєно в 1951 р. членами британської експедиції під керівництвом Еріка Шіптона ( Eric Shipton). Коли члени британської експедиції побачили даний пік вперше з Дінгбоче ( Dingboche), то він нагадував острів у морі, покритий снігом. Пізніше, в рамках кампанії з перейменування, в 1983 р. він був перейменований в Imja Tse. Однак ця вершина більш відома під своїм первинним ім'ям[1]. Пік розташований на гребені, що спускається з південного краю восьмитисячника Лхоцзе-Шар.

Вершина була вперше підкорена в 1953 р. членами британської експедиції на Еверест, коли вони зійшли на неї для підготовки до штурму найвищої точки планети. Одним з першосходжувачів на Айленд-пік був першосходжувач на Еверест шерп Тенцинг Норгей[1].

Айленд-пік у даний час є однією з найпопулярніших серед альпіністів вершин Гімалаїв.

Маршрути

Сходження 27 жовтня 2004 р.

Класичний маршрут проходить по південно-східному схилу і південно-західному гребеню. Підхід починається в селищі Чукхунг. Відразу слід перейти по містку через річку, за якою починається стежка до підніжжя Айленд-піку. Спочатку стежка йде по гребеню морени. Потім виходить в плоску невелику долину до річки. Стежка йде зліва від річки. Після перетину долини потрібно повернути праворуч в прохід між моренними валами. Вийшовши до пересохлого озера стежка повертає праворуч у прохід між моренним валом і схилами Айленд-піку. Там розташований базовий табір (5100 м). До базового табору години 2-3 ходу. Більшість альпіністів стартує саме з цієї точки. Якщо пройти крізь базовий табір і трохи далі, можна побачити добре натоптану стежку, що йде ліворуч вгору. По ній трохи більше 1 години крутого підйому і буде Attack camp (близько 5500 м). У Attack camp можуть бути труднощі з водою — в каменях місцями залишки снігу.

Підйом від Attack camp починається прямо вгору в скельний кулуар. Спочатку підйом йде по лівій стороні кулуара впритул до скель, потім стежка переходить на праву сторону. Місцями стоять тури. Є майданчики під намети. Далі шлях губиться в осипах, орієнтуватися потрібно по турах. Осипний гребінь виводить до льодовика. Шлях по льодовику петляє між тріщин, але народу ходить багато і зазвичай є хороша стежка, яка приводить під крутий сніжний схил. У сезон схил провішаний перилами до виходу на вершинний гребінь. Перил — 3-4 мотузки. Вийшовши на гребінь вправо вгору 100 м по вузькому гребеню до вершини. Спуск по шляху підйому.

Стандартними періодами для сходжень є: квітень-травень та жовтень-листопад.

Примітки

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.