Александер Фрейзер

Александер Г. Фрейзер, також відомий як А. Дж. Фрейзер і Сенді Фрейзер (нар. 8 липня 1937(19370708)) британсько-американський інформатик.

Александер Фрейзер
Народився 20 століття
Країна  Велика Британія
Діяльність інформатик
Нагороди

SIGCOMM Award (1992)

Медаль Річарда Геммінга (2001)

Fellow of the British Computer Societyd

Навчання

Александер Фрезер отримав ступінь бакалавра у сфері авіаційної техніки у Бристольському університеті у 1958 році. Потім він здобув ступінь доктора філософії (Ph.D.) в галузі обчислювальної техніки у Кембриджському університеті в 1969 році.

Трудова діяльність

Між навчанням у бакалараті та аспірантурі Александер Фрезер працював у британській компанії з виробництва електротехнічного обладнання Ферранті, де він був відповідальним за розробку компілятора. Крім того він спроєктував та впровадив операційну систему.

З 1966 по 1969 роки він був помічником директора з досліджень у Кембриджі, де в 1967 році він розробив і впровадив файлову систему комп'ютера Titan, а також працював над архівацією файлів, конфіденційністю та постійними іменами[1].

Наукові пошуки

Він перейшов до Bell лабораторії (Bell Laboratories) у 1969 році, де винайшов мережі на основі стільникових мереж, які передбачали асинхронний режим передачі даних (ATM) і спільно розробив прототип комп'ютера зі зменшеним набором команд із методами оптимізації набору команд.

У 1982 році він став директором науково-дослідницького центру обчислювальної науки, згодом — виконавчим директором (1987), а потім — помічником віце-президента з питань інформаційних наук (1994). Як віце-президент з досліджень, він заснував у 1996 році компанію AT&T Laboratories. А в 1998 році був призначений головним науковим співробітником AT&T. Після виходу на пенсію в 2002 році він створив Fraser Research.

Александер Фрейзер обраний членом Національної академії інженерних наук та членом Британського комп'ютерного товариств, а також Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE)[1].

Нагороди та визнання

Він отримав у 1989 році премію в галузі  комп'ютерів і комунікацій імені Кодзі Кобаясі «за внесок у комп'ютерні комунікації та винахід перемикання віртуальних схем».

У 1992 році Александер Фрейзер був нагороджений премією SIGCOMM за «новаторські концепції, такі як переключення віртуальних каналів комутації пакетів у режимі контролю потоку»[2], а в 2001 році Медаллю імені Річарда Геммінга «За новаторський внесок у архітектуру мереж зв'язку за допомогою розробки технології комутації віртуальних ланцюгів».[3].

Примітки

  1. IEEE Koji Kobayashi Computers and Communications Award Recipients. Процитовано 9 жовтня 2020.
  2. SIGCOMM Award Recipients | acm sigcomm. www.sigcomm.org. Процитовано 9 жовтня 2020.
  3. IEEE Richard W. Hamming Medal Recipients. IEEE. Процитовано травня 29, 2011.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.