Алексієнко Людмила Антонівна

Людми́ла Анто́нівна Алексі́єнко (нар. 2 лютого 1941, Дрогобич, Українська РСР — українська мовознавиця, педагогиня, засновниця й перша очільниця (1992—2001) Лабораторії комп'ютерної лінгвістики в Київському університеті імені Тараса Шевченка. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Людмила Антонівна Алексієнко
Народилася 2 лютого 1941(1941-02-02) (80 років)
Дрогобич, Українська РСР, СРСР
Місце проживання Київ
Країна  Україна
Національність українка
Діяльність науковиця
Alma mater Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Галузь мовознавство, прикладна та комп'ютерна лінгвістика
Заклад Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Звання доцент
Відома завдяки: Лабораторія комп'ютерної лінгвістики Київського університету (заснування), перший електронний підручник української мови (керівництво проектом)

Життєпис

Людмила Алексієнко народилася 2 лютого 1941 року в місті Дрогобичі, де працював на той час батько. Звідти батька мобілізовали на фронт, а мати з Людмилою повертається у Київ, до батьків.

У 1964 році закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка та вступила до аспірантури при відділі структурно-математичної лінгвістики Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР, яку закінчила у 1968 році. У 19681973 молодший науковий співробітник цього інституту[1].

Тема кандидатської дисертації: «Структурні особливості словосполучення „прикметник + іменник“ в українській мові на основі аплікативної породжуючої моделі».

З 1973 працювала в університеті на кафедрі української мови на посаді викладача, з того ж року — доцент кафедри сучасної української мови.

Основні напрями наукової та педагогічної праці пов'язані з теорією та практикою українського мовознавства (морфологія), а також з прикладною (комп'ютерною) лінгвістикою.

У 1978—1980 роках викладала українську мову в університеті м. Бордо, Франція.

У 1989 розробила навчальний план спеціалізації «Комп'ютерна лінгвістика». У 1992 організувала й до 2001 очолювала навчально-наукову лабораторію комп'ютерної лінгвістики при кафедрі сучасної української мови.

Протягом 1987—1992 рр. — вчений секретар Вченої ради університету.

З 1991 до 2001 року щороку викладала курс української мови студентам Флорентійського університету.

Основні праці

  • Структурна граматика української мови. Київ, 1973 (у співавт.)
  • Частотний словник сучасної української художньою прози. — Т. 1, 2. Київ, 1973 (у співавт.)
  • Граматичний словник українських дієслів. Київ, 1998 (у співавт.)
  • Українсько-італійський граматичний словник дієслів. Київ-Флоренція, 2000 (у співавт.) + CD-ROM
  • Посібник з української мови для дистанційного навчання. Морфологія. Київ, 2002
  • Сучасна українська мова. Морфологія. Київ, 2013.

Науковий керівник комплексного інтернет-проекту «Автоматизована навчальна система української мови» (онлайн-підручник з української мови) (виконавці: Наталія Дарчук, Оксана Зубань, Віктор Сорокін, Олена Сірук)[2].

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.