Алергопроба

Алергопро́ба — метод медичної діагностики, який застосовують задля визначення індивідуальної реакції організму на хімічні елементи та їх сполуки(алергени). Алергопроби виконують шляхом прямого контакту випробовуваної речовини з клітинами організму (шкірою, слизовою оболонкою, кров'ю). Проводять алергопроби з метою визначення методів лікування пацієнтів з алергією або ж для тестування медичних препаратів, які раніше не застосовувалися до хворого (наприклад новокаїном — може викликати алергічну реакцію у деяких людей, тому його використання без попередньої алергопроби може викликати алергічний колапс у пацієнта під час операції, те ж саме стосується деяких видів вакцин). Також алергопроби рекомендується проводити перед використанням нових косметичних засобів, які часто містять алергени.

Методи проведення

Сучасні технології дозволяють отримувати результати алергопроб комплексно за аналізом крові (недолік такого методу — його неоперативність і дорожнеча). Консервативніші методи алергопроб — шкірні і провокаційні дозволяють отримати результат в короткий термін. Крапля випробовуваної речовини наноситься на шкіру з подряпиною, за розміром плями шкірної реакції визначають міру чутливості організму.

Міра діагностичної чутливості шкірних проб збільшується в такому порядку:

  • краплинна
  • аплікаційна
  • ін'єкціна
  • скарификаційна (через подряпину)
  • внутрішньошкірна

Провокаційні проби проводяться через контакт речовини із слизовою оболонкою — очні і назальні. Цей вид дослідження проводиться в окремих випадках, коли іншими методами чутливість виявити не вдається, та при цьому усі вторинні ознаки говорять про наявність алергічної реакції. Провокаційні алергопроби є точнішими, в порівнянні зі шкірними.

Джерела

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.