Алмея
Алме́я[1] (фр. almée < араб. عالمة, МФА: [ˈʕælmæ]) — представниця класу жінок, що існував в арабському Єгипті; куртизанка, танцівниця. Слово عالمة, «'алме» утворене від араб. علم, «'аліма» — «знати», «бути навченим».
Алмеї посідали високе становище в суспільстві. З дитинства їх навчали співів, танців, читання вголос класичної поезії, а також мистецтва вишуканої бесіди[2]. Їнім заняттям була присутність на святкуваннях і розвагах, а також похоронах — як плакальниць.
У XIX ст. термін «алмеї» вживали як синонім до слова «гавазі», яке означало виконавиць еротичного танцю з циганок-дом. Заборона цих танців Мухаммедом Алі в 1834 році спричинила те, що гавазі стали звати себе алмеями. Окрім того, слово «алмея» іноді вживається до східних танцівниць взагалі[1].
Див. також
- Куртизанка
- Гетера
- Гейша
- Ойран
Примітки
- Николай Иванович Епишкин Исторический словарь галлицизмов русского языка. — М.: Словарное издательство ЭТС, 2010 Алмея
- Stavros Stavrou Karayanni (2004). Dancing Fear and Desire: Race, Sexuality, and Imperial Politics in Middle Eastern Dance. Wilfrid Laurier University Press. с. 28–29. ISBN 978-0-88920-926-8.