Алтамаха

Алтамаха — велика річка у штаті Джорджія. Утворюється злукою двох річок: Оконі і Окмулгі, після чого протікає 220 км на південний схід і впадає у Атлантичний океан біля міста Брансвик. Довжина разом з найдовщою притокою — Окмулгі, становить 755 км. Площа водостоку — 36 260 км². Алтамаха є третім найбільшим постачальником прісної води у Атлантичний океан у Північній Америці. Лиман Алтамахи площею 67 км² є одним з найбільших на Атлантичному узбережжі.

Алтамаха
Сточище Алтамахи
31°18′56″ пн. ш. 81°17′04″ зх. д.
Витік
Гирло Атлантичний океан
Басейн Altamaha River basind
Країни:  США
Регіон Джорджія
Довжина 755 км
Площа басейну: 36 260 км²
Притоки: Ocmulgee Riverd, Oconee Riverd і Ohoopee Riverd
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 4179612
 Медіафайли у Вікісховищі

Інші історичні варіації назви: А-лот-амаха, Алатахама, Алатамаха, Фредеріка, Ріо-ал-Тама, Ріо-де-Талахе. Алтамахою названа за вождем нації Ямасі, що мав свій стан у вусті у кінці 17 століття.

У доісторичні часи річка була північною межею народу Тімукуа, що заселили північну Флориду і частину Джорджії. Нація Ютінахіка жила вздовж річки за приходу колоністів. Іспанці заснували християнську місію Санта-Ізабела-де-Ютінахіка 1610 року біля початку Алтамахи. За іспанців річка була межею місіонерських провінцій Гуале і Мокама. Наприкінці 17 сторіччя вождь нації Ямасі Алтамаха мав свій стан у вустя річки. Згодом річка була до Американської революції західним кордоном колонії Джорджія.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.