Альпійський степ Каракорум-Західно-Тибетського плато

Альпійський степ Каракорум-Західно-Тибетського плато — екорегіон гірські луки та чагарники, що розташовано в деяких частинах Пакистану, Китаю, Афганістану та Індії.

Альпійський степ Каракорум-Західнотибетського плато

Біом Гірські луки та чагарники
Межі Альпійські пустелі і тундра Паміру, Гори та альпійські пустелі Північнотибетського та Куньлуня, Альпійський степ Центральнотибетського плато,

Західногімалайські альпійські чагарники та луки, Альпійські чагарники та луки Північно-Західних Гімалаїв, Склерофітні рідколісся Парапаміз

Площа 143300
Країни Індія, Китай, Афганістан, Пакистан
Охороняється 18.28[1]

Розташування екорегіону (фіолетовим)
Деосай (національний парк) у Пакистані.

Передмова

Альпійський степ Каракорум-Західно-Тибетського плато є тереном високогірних луків, що має площу 143 300 км². Розташовано у центрі Каракоруму, на захід від Гімалайського хребта. Також розповсюджується на довколишні хребти, на кшталт Ладакх.

Клімат

Середня річна кількість опадів в екорегіони варіюється від 200 до 900 міліметрів, з них 90% у вигляді снігу.

Флора

Більша частина цього екорегіони складається з лугових і степових рослин. Захищені схили і яри містять Salix denticulata, Mertensia tibetica, Potentilla desertorum, Juniperus polycarpus, Polygonum viviparum, Berberis pachyacantha, Rosa webbiana, та Spiraea lycoides. З висот 4,500 метрів (де розпочинається високогірна тундра), зустрічаються, Delphinium cashmerianum, Glechoma tibetica, Silene longicarpophora, Potentilla fruticosa, та Nepeta.

Чагарники і рідколісся зустрічаються на днищах долин. До них належать Hippophae rhamnoides, Myricaria elegans, Salix viminalis, Capparis spinosa, Tribulus terrestris, Pegamum harmala, Sophora alopecuroides, та Lycium ruthenicum. Де-не-де розташовані реліктові степові гаї Juniperus macropoda і Juniperus indica.

Фауна

Вівці в цьому екорегіони Ovis ammon poli, Ovis ammon і Ovis orientalis orientalis. Кози Capra falconeri і Capra ibex.

Вівці і кози, а також дрібніші ссавці, робить цей екорегіон прекрасним середовищем проживання для снігового барса.

Зустрічаються Ursus arctos і Ursus thibetanus.

Видове різноманіття птахів є низьким, серед них Phoenicurus erythrogastrus, Lophophorus impejanus, Carpodacus.

Природоохоронні зони

  • Геміс (національний парк)
  • Ханжераб (національний парк)
  • Деосай (національний парк)

Примітки

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.