Американська класифікація страхових ризиків

Визначення ризику

Ризик– подія з негативними, особливо невигідними економічними наслідками, які можуть виникнути в майбутньому в будь-який момент у невідомих масштабах. Ризик є передумовою виникнення страхових відносин, без нього не існує страхування, бо без ризику немає страхового інтересу. Ризик визначає межі страхового захисту.Страховий ризик — це обставина, внаслідок якої застрахована особа або члени її сім'ї можуть втратити тимчасово засоби існування та потребувати матеріального забезпечення або надання соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Щоб встановити, чи є ризик страховим застосовують такі критерії:

  • ризик, що включається в розмір відповідальності страховика, має бути з високим рівнем ймовірності;
  • ризик має виступати як випадковий, тобто небезпека не повинна бути відома ні в просторі, ні за часом, ні за розміром;
  • настання страхового випадку, яке виражається в реалізації ризику, не повинно залежати від волевиявлення страховика або інших зацікавлених осіб;
  • страхова подія не може мати розмірів катастрофічного лиха, тобто охоплювати масу об'єктів у рамках величезної страхової сукупності, спричинюючи масові збитки.

Загально визнаються та найбільш відомі в світовій прктиці американська та європейська класифікація страхових ризиків.

Американська класифікація страхових ризиків

Американська класифікація розділяє ризики за етапами роботи страхової компанії, протягом якої вона піддається зазначеним ризикам:

  • етап становлення;
  • етап повноцінної активної діяльності;
  • етап ліквідації страхової компанії.

При цьому для оцінки та аналізу ризиків використовується, головним чином, вербальний аналіз, коли застосовується не тільки вірогідні розрахунки до певних ризиків, що мають достатнє статистичне спостереження, а розглядаються і ті ризики, що не мають достатньої статистики. Тобто недостатня якісна оцінка ризиків. За американською класифікацією ризиків страхової діяльності роль джерела виплати за ризиками страхових операцій виконують власні кошти страхової компанії.

Джерела

  1. Козьменко О. В. Актуарні розрахунки: навчальний посібник/ О. В. Кузьменко. — Суми: Університетська книга, 2011. — 224 с.
  2. Страхова справа: Підручник / За ред. Вовчак О. Д. — К.: Знання, 2009. — 425с
  3. Внукова Н. М. Смоляк В. А. Економічна оцінка ризику діяльності підприємств: проблеми теорії та практики: Монографія. — Х. — ВД «ІНЖЕК», 2006. — 184 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.