Англо-російська угода (1907)

Англо-російська угода 1907 року або Петербурзька угода 1907 року — розмежувала сфери впливу Російської імперії та Великої Британії в Азії, поклала край «Великій Грі» в Азії й завершила формування Антанти. Була підписано у Санкт-Петербурзі 31 (18) серпня 1907 року міністром закордонних справ Ізвольським та британським послом Артуром Ніколсоном.

За угодою Російська імперія визнавала протекторат Великої Британії над Еміратом Афганістан й погоджувалась не входити у прямі відносини з афганським еміром.

Обидві сторони визнали Тибет частиною Китаю та відмовились від спроб встановлення контролю над ним.

Персія поділялась на три сфери впливу: російську на півночі (її південним кордоном була лінія Касре Ширін Ісфахан Йєзд Зульфегар), англійську на півдні (на південний схід від лінії Бендер-Аббас Керман Бірдженд Гезік) та нейтральну в центрі країни.

Література

  • В. Ю. Константинов. Російсько-афганського кордону проблема // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.:Знання України, 2004 — Т.2 — 812с. ISBN 966-316-045-4

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.