Антракт

Антра́кт (від фр. entre — між, фр. acte — дія) —

  1. Перерва між діями вистави або відділами концерту.
  2. Музичний вступ до дії або картини (крім першої) оперної, балетної, драматичної вистави. Антракт передає основний настрій, зміст наступної дії. Наприклад, вступ до 2-ї дії опери «Богдан Хмельницький» К. Данькевича.
  3. У придворному театрі епохи Ренесансу у антракту було особливе значення. Саме в цей час глядачі могли продемонструвати один одному свої шикарні туалети.
  4. Антракт - відпочинок для глядачів, але зовсім не для дії. Передбачається, що персонажі продовжують жити своїм життям в перервах між актами.
  5. Антракт в театрі.
    Антракт - це ще й психологічна необхідність для глядача, увагу якого важко утримувати без перерви більше двох годин. Крім того, повернення до дійсності змушує глядача замислюватися про побачене, оцінювати акторську майстерність, узагальнювати і систематизувати безліч вражень. Це момент пробудження критичності. Не дивно, що епічна драматургія сприяє збільшенню таких пауз у виставі, змушуючи публіку «втручатися» в моменти руйнування ілюзії. І навпаки, вистави, засновані на гіпнотичному впливі сьогодні нерідко зовсім відмовляються від таких перепочинків.

 Антракт із опери «Ніс» Д. Шостаковичафайл

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.