Арета Сиракузька

Арета Сиракузька (дав.-гр. Ἀρέτη; д/н 352 до н. е.) — донька та дружина сиракузьких тиранів.

Арета Сиракузька
дав.-гр. Ἀρετή
Народилася 4 століття до н. е.
Сиракуза, Стародавній Рим
Померла 353 до н. е.
Батько Діонісій Старший
Мати Арістомахаd
Брати, сестри Діонісій Молодший, Гіппарін, Нісей і Софросінаd
У шлюбі з Діон Сіракузький
Діти Hipparinusd

Життєпис

Донька Діонісія I, тирана Сиракуз, та Арістомахи. Батьком видана заміж за Феаріда, зведеного брата Діонісія I, а отже дядька Арети. Про тривалість шлюбу немає відомостей. Ймовірно вже після смерті батька Арета втратила чоловіка, який помер з невідомих причин. Після цього вийшла заміж за свого дядька за материнською лінією Діона.

У 358 році до н. е. її чоловіка було заслано до Коринфу, а у 357 році до н. е. за наказом свого зведеного брата Діонісія II Арету розлучено з Діоном та видано заміж за Тімократа, очільника найманців. Цей факт став одним з приводів для підготовки експедиції Діона задля повалення тиранії Діонісія. Разом з тим Арета була обмежена братом-тираном у намаганнях впливати на політику Сиракуз.

357 року до н. е. Діонісія II було повалено Діоном. У цій боротьбі загинув чоловік Арети — Тімократ. Після цього Арета знову вийшла заміж за Діона, який став володарем Сиракуз. Під час змови Калліппа проти Діона Арета разом зі своєю матір'ю намагалася врятувати чоловіка, але марно — Діона було підступно вбито.

Після цього зазнала переслідувань з боку нового тирана Калліппа, який у 353 році до н. е. Арету з Арістомахою запроторив до в'язниці. Тут Арета народила дитину. Після перемоги її брата Гіппаріна жінок було довірено Іцету з Леонтін. Коли ж Арета з Арістомахою вирішили перебратися до Корінфа, Іцет наказав у дорозі їх кинути у море.

Родина

1. Чоловік — Феарід (д/н- до 367 до н. е.), зведений брат Діонісія I, тирана Сиракуз

дітей не було

2. Чоловік Діон

Діти:

  • Гіппарін (бл. 366—357 до н. е.)
  • (ім'я невідоме)

3. Чоловік — Тімократ

Джерела

  • Sanders, Lionel Jehuda (2008). The Legend of Dion (англ.). Dundurn. ISBN 978-1-4597-1094-8. Процитовано 15 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.