Аркесій

Аркесій (грец. Αρκείσιος) — син Зевса та Евріодеї[1] або Кефала і Прокріди, батько Лаерта[1], дід Одісея, цар Ітаки.

Аркесій
Діяльність монарх
Батько Зевс, Кефал, Kileusd або Гермес
Мати Прокріда
У шлюбі з Chalcomedusad
Діти Лаерт

Згідно зі Схолією до Одіссеї батьками Аркесія були Зевс і Евріодея;[2] Овідій також згадує Аркесія як сина Зевса.[3] В інших міфах він син Кефала. Аристотель у своїй втраченій роботі Держава Ітаків наводить міф, згідно з яким оракул намовив Кефала спаруватись з першою істотою жіночої статі, яку він зустріне, якщо він хоче мати нащадків; Кефал спарувався з ведмедицею, яка потім перетворилась на жінку й народила йому сина, Аркесія.[4] За словами Гігіна Аркесій є сином Кефала і Прокріди[5], тоді як Евстафій згадує про сюжет, в якому Аркесій є сином Кефала через Cillus або Келея.[6]

Від Зевса через Аркесія йде гілка, в кожному поколінні якої було по «одному синові»: єдиним сином Аркесія був Лаерт, чиїм єдиним сином був Одісей, чиїм єдином сином був Телемах.[7] Дружиною Аркесія (а отже матір'ю Лаерта) була Халкомедуза[8], про чиє походження нічого не сказано, але саме її ім'я, chalcos («мідь») і Медуза («охоронниця» або «захисниця»), вказує на неї як на покровительку технології виробництва міді бронзової доби.

Примітки

  1. Словник античної міфології
  2. Схолія і Євстафій до Одіссеї 16. 118
  3. Овідій, Метаморфози, 13. 144
  4. Аристотель в Etymologicum Magnum 130. 21, під ім'ям Arkeisios.
  5. Гігін, Fabulae, 189
  6. Євстафій до Іліади, 2. 631
  7. Гомер, Одіссея, 14. 182; 16. 118; cf. also Bibliotheca 1. 9. 16; Гігін, Fabulae, 173
  8. Схолія до Одіссеї 16. 118

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.