Арт-Майдан

Арт-Майдан (від англ. art — мистецтво) — масова мистецька акція, яка виникла як рефлексія на навколишні події. Арт-майдан сформувався як форма культурного протесту в Україні в період грудень 2013р — березень 2014 р. До даної акції долучились митці зі всієї України та із-за кордону. Особливістю акції була її спонтанність та організованість.

Арт-Майдан в Україні

Фундамент даної акції заклала молодь у грудні 2013 р., яку підтримали досвідчені вже митці- Левко Скоп, Матвій Вайсберг, Борис Егіазарян, Інара Багірова, Віталій Дмитрук. Окрім, того, не всі вважають Арт-Майдан -революційним мистецтвом. Богдан Ворон, мистецтвознавець вважає, що «Революційне мистецтво — це, по-перше, агітаційне мистецтво. Ми не бачимо агітації в нашій експозиції, тут представлена візуальна рефлексія на події, громадянська позиція. Якщо агітаційне мистецтво робить страшне смішним (як висміюють наших політиків зараз), то на Артмайдані бачимо наївне, щире, емоційне, дуже просте, яскраве і виразне мистецтво. Лаконічними засобами художники показують своє бачення проблеми. Наприклад, погані пташки повинні сидіти в клітках. Відомо звідки взявся такий сюжет, це дуже проста метафора, яку не потрібно пояснювати. Як сказав художник Матвій Вайсберг, з часом з цього всього щось відсіється, але залишиться найкраще, яке можна експонувати в галерейному просторі, що засвідчить Україну світові».

Рефлексія світу на події в Україні та Арт-Майдан.

Варто також зазначити, що ареал поширення мистецької маніфестації охопив також інші країни, зокрема у Парижі (Франція) пройшла дана акція під назвою «Арт-Майдан». Українська діаспора Франції теж вирішила підтримати боротьбу за демократію. Колектив «Євромайдан Париж» організував «Арт-Майдан» — маніфестацію, що супроводжувалась виступами музикантів, співаків, художників та акторів, які підтримують українських протестувальників. Маніфестація почалась процесією зі скверу Тараса Шевченка (186, б-р Сан-Жермен, Українська греко-католицька церква), пройшла бульварами Сен-Жермен та Сан-Мішель, і завершилася перед Пантеоном.

Одна з натхненників акції, секретар асоціації Українських студентів у Франції Ірина Когутяк, що вчиться у у школі мистецтва і графіки при Сорбонні, шукала якусь творчу родзинку заходу. Проглядала Фейсбук, знайшла сторінку Музею плакату України, серед ночі списалася з редактором журналу «Музеї України», фундатором музею Віктором Тригубом. Виникла ідея відібрати кілька робіт з Конкурсу народного плакату протесту, роздрукувати і попросити маніфестантів тримати їх у руках, йдучи Парижем.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.