Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман

Скляний храм Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман (Arulmigu Sri Rajakaliamman Hindu Temple) індуїстський храм, що розташований у місті Джохор-Бару на півдні Малайзії.

Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман
1°28′07″ пн. ш. 103°45′35″ сх. д.
Тип споруди Мандир[1][2]
Розташування  Малайзія, Джохор-Бару
Архітектор Шрі Сіннатамбі Сівасами (Sri Sinnathamby Sivasamy)
Початок будівництва 1922[3]
Кінець будівництва 1922 рік
Стиль дравідський
Належність індуїзм
Вебсайт www.srirajakaliamman.org
Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман (Малайзія)
 Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман у Вікісховищі

Історія

Історія храму почалася в 1922 році, коли місцеві жителі звели навіс над молитовним місцем. До 1991 року храм нічим не відрізнявся від інших подібних споруд і був дуже скромним в інтер'єрах. Новий настоятель Шрі Сіннатамбі Сівас почав роботи по повній реконструкції будівлі і за 5 років храм був розширений і повністю відновлений. Під час подорожі в Бангкок, Шрі Сіннатамбі Сівасамі побачив, що вхід одного з храмів прикрашений шматочками скла, від яких відбиваються сонячні відблиски. Він подумав про те, що можна весь храм перетворити в сяючий палац. Ця ідея була реалізована в храмі Арулмігу Шрі Раджакаліамман з 2008 по 2009 роки. Різнокольоровими шматочками скла майже повністю були покриті внутрішні і зовнішні стіни, підлога і колони. Склом декоровано близько 90 % площі храму, тому його і стали називати скляним храмом. Кажуть, що на всю обробку пішло близько 500 тисяч шматочків скла. Всі роботи проводилися на пожертви прихожан. У 2010 році храм Арулмігу-Шрі-Раджакаліамман був внесений до Книги рекордів Малайзії як перший і єдиний скляний храм у світі.

Сучасний стан

Храм дуже сучасний — тут є кондиціонери, лекційний зал і навіть вегетаріанське кафе. Всередині може поміститися близько 1500 відвідувачів.

Для віруючих храм відкритий з 7 ранку до 10 вечора, але для туристів — тільки протягом чотирьох годин у другій половині дня (13.00 — 17:00). Вхід безкоштовний.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.