Аферист із Tinder

Аферист із Tinder (англ. The Tinder Swindler) британський документальний фільм режисера Фелісіті Морріс, випущений на Netflix 2 лютого 2022[2][3]. У фільмі розповідається історія ізраїльського шахрая Саймона Лєваєва, який використовував додаток Tinder з метою знайомства з жінками, для подальшої емоційної маніпуляції та фінансового обману[4].

Аферист із Tinder
The Tinder Swindler
Жанр Документальний фільм
Режисер Фелісіті Морріс
У головних
ролях
Саймон Леваєв, Cecilie Fjellhøyd, Pernilla Sjöholmd і Ayleen Charlotted
Кінокомпанія Raw TVd[1]
Дистриб'ютор Netflix
Мова англійська
Країна  Велика Британія
Рік 2022
Дата виходу 2 лютого
IMDb ID 14992922
media.netflix.com/en/only-on-netflix/81254340

Сюжет

Сюжет базуються на розслідуванні і статті норвезької газети Верденс Ганг[5].

Ізраїльтянин, уроджений Шимон Хают, видавав себе за сина російсько-ізраїльського алмазного магната[6] і обманював жінок, в основному з Центральної та Північної Європи, зображуючи уявний богемний спосіб життя, який вселяв у його жертв впевненість у тому, що він зможе повернути сотні тисяч доларів, які вони йому позичали. Щоб змусити представниць середнього класу позичити йому великі суми грошей, він вигадував різні фейкові ситуації, зв'язувався з жінками, з якими у нього були романтичні відносини, і вдавав, що його життя може наразитися на небезпеку з боку неназваних ворогів. Ці фейкові історії супроводжувалися відправкою зображень, на яких він та його охоронець перебувають у відділенні невідкладної допомоги після передбачуваного нападу із застосуванням холодної зброї. Причому Хают використовував однакові фотографії для кожної зі своїх жертв.

Хают стверджував, що через цю «загрозу для життя» він нібито не міг користуватися своїми кредитними картками або банківськими рахунками, тому що його вороги могли відстежити його за ними, і йому терміново потрібні гроші, які він, звичайно ж, скоро поверне, чого ніколи не відбувалося. Більшість жінок, налякані вигаданою історією про те, що їхній бойфренд перебуває у серйозній небезпеці, піддавалися на його вмовляння взяти один чи кілька банківських кредитів. Вони негайно переказували гроші Хаюту, іноді перевозячи їх готівкою на літаках. У деяких випадках пізніше він надсилав чеки як компенсацію за борг, які виявлялися марними після того, як жінки намагалися перевести в готівку їх у банках. Незабаром після обману чергової жертви він припиняв з нею контактувати і починав пошук наступної[7].

Реакція

У 2019 році газета VG повідомила, що національний банк Норвегії списав борги Сесілії, проте жінка залишилася винна іншим 8 банкам[8]. 5 лютого 2022 року троє інших жертв Леваєва організували кампанію зі збору коштів на GoFundMe, щоб компенсувати свої фінансові борги[9].

Через кілька днів після виходу документального фільму Леваєв розмістив у Instagram повідомлення, в якому заперечував, що є шахраєм, припустивши, що він «знімався» для документального фільму Netlix, додавши, що «настав час жінкам почати говорити правду»[10]. Після виходу фільму компанія Tinder назавжди забанила Леваєва у додатку для знайомств[11].

За повідомленнями Variety, після успіху документального фільму компанія Netflix виявила бажання зняти повноцінну екранізацію цієї історії[12]. Netflix підготувала спеціальний подкаст із трьох частин, в якому розповідається про створення документального фільму і докладно розповідається про життя та шахрайство Саймона Леваєва[13].

Див. також

Примітки

  1. https://about.netflix.com/en/news/the-making-of-a-swindler-a-special-three-part-podcast-companion-to-the
  2. The Tinder Swindler. Netflix Media Center (англ.). Процитовано 5 лютого 2022.
  3. Аферист із Tinder | Netflix Official Site. www.netflix.com (укр.). Процитовано 12 лютого 2022.
  4. John DiLillo (5 лютого 2022). Who Is The Tinder Swindler?. Netflix Tudum (англ.).
  5. The Tinder Swindler. VG Nett (англ.). Процитовано 15 лютого 2022.
  6. Steinberg, Jessica (3 лютого 2022). ‘Tinder Swindler’ documentary on Israeli con man hits Netflix. The Times of Israel.
  7. Nicholson, Rebecca (2 лютого 2022). The Tinder Swindler review – the gobsmacking true story of an internet con artist. The Guardian (London). Процитовано 2 лютого 2022.
  8. Gjensidige sletter gjelden til Cecilie. www.vg.no (nb).
  9. Victims Of The Tinder Swindler Have Set Up A GoFundMe To Compensate What They Lost. www.ladbible.com (англ.). Процитовано 6 лютого 2022.
  10. Isobel Lewis. The Tinder Swindler’s ‘Simon Leviev’ says victims should ‘start saying the truth’ as he denies being a fraud. Yahoo!. Процитовано 8 лютого 2022.
  11. Malkin, Marc; Malkin, Marc (4 лютого 2022). ‘Tinder Swindler’ Con Artist ‘Simon Leviev’ Banned From Dating App. Variety.
  12. Ravindran, Manori (4 лютого 2022). Netflix in Early Talks to Make ‘Tinder Swindler’ Documentary Into a Movie (EXCLUSIVE). Variety.
  13. About Netflix - The Making of a Swindler: A special three-part podcast companion to 'The Tinder Swindler'. About Netflix (англ.). Процитовано 6 лютого 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.