Багз Банні

Багз Банні (англ. Bugs Bunny, букв. Кролик Багз) — вигаданий герой мультфільмів і коміксів студії Warner Brothers, меткий, безстрашний і трохи нахабний кролик. Його люблять всі, окрім качура Даффі Дака. Створений творчим дуетом режисера Текса Ейвері і аніматора Роберта Мак-Кімсона на студії Warner Brothers, хоча громадська думка досі приписує авторство Чакові Джонсону (працював мультиплікатором на тій же студії)[1]. На даний момент Багз Банні є емблемою компанії, особливо в області анімаційної продукції. Згідно ю

Багз Банні

Походження

Прототипом Багза Банні вважається безіменний кролик, який фігурував у фільмі 1938 року «Porky's Hare Hunt». Режисована Беном Хардавеєм і Колом Далтоном (який не вказаний в титрах, але тим не менше є ініціатором розробки персонажа-кролика), ця стрічка практично повторювала сюжет фільму «Porky's Duck Hunt» режисера Текса Ейвері, що вийшов роком раніше, за тим винятком, що чорний качур був замінений на білого кролика. Персонаж кролика відрізнявся експресивністю і актор Мел Бланк спочатку наділив його голосом і божевільним сміхом, які пізніше використав для озвучення Вуді Вудпекера.

Залишаючись безіменним, кролик в 1939 році з'явився ще в двох стрічках: «Prest-O Change-O» (режисер Чак Джонс) і «Hare-um Scare-um» (спільна режисура Хардавея і Далтона). В останньому мультфільмі колір кролика змінився з білого на сірий. Головний мультиплікатор фільму Чарлі Торсон був першим, хто дав цьому персонажу ім'я. Він написав «Bugs' Bunny» на зразку персонажа[2], який намалював для Хардавея, маючи на увазі приналежність кролика («кролика Bugs'а»[3]). З часом апостроф і лапки були опущені, прізвисько стало ім'ям власним, і кролик Багз став Багзом Банні.

Історик мультиплікації Джо Адамсон вважає першою офіційною появою Багза Банні на екрані короткометражний мультфільм «A Wild Hare» режисера Текса Ейвері, що вийшов 27 липня 1940 року[4]. Ця стрічка вперше використовувала образ кролика, який з'явився з кролячої нори і запитав мисливця Елмера Фадда: «У чому справа, Док?». Також це була перша зустріч обох персонажів в їх повністю усталеному дизайні. Крім цього, варіант озвучування, використаний Мелом Бланком для Багза в цьому фільмі, пізніше став стандартом і проіснував 49 років (до смерті Бланка в 1989 році).

Кролик або заєць?

Кролики — загальна назва декількох родів ссавців з сімейства зайцеподібних. Кролики, як правило, виділяються тим, що їх дитинчата народжуються сліпими і без хутра, а також з більш довгими вухами. Можливо, Багз є зайцем, оскільки в назві деяких мультфільмів фігурує слово заєць. З іншого боку, слово заєць (в англійській мові «hare») дозволяє влаштувати гру слів («hair», «herr» та ін.). Слово «bunny» не дає відповіді на це питання, оскільки цим словом називають молодняк зайцеподібних, проте часто перекладають як кролик.

Вигадана біографія

Історію життя і піднесення Багза на екрані розповідає він особисто в мультфільмі «What's up, Doc?». Народився він у звичайному пологовому будинку в родині кроликів, чиї імена не згадуються. Вже коли він тільки почав ходити, у нього відкрився талант до музики і він уже професійно грав на піаніно, хоча і на іграшковому. У кілька місяців Багз поступив в танцювальну школу, на шкільних спектаклях його завжди вибирали для демонстрації різних танців. Закінчивши школу, Багз вирішив податися в актори, але спочатку тільки співав у вступному хорі, причому завжди одну й ту ж пісню. Але несподівано захворіла зірка спектаклю, і саме Багза вибрали на заміну. Він в той вечір вичавив з себе все, але ніхто йому не аплодував. Його повернули назад в хор, але Багз звільнився з театру, так як шукав лише гідну роль.

Стосунки з Лолою

Багз дуже кохає Лолу, але йому нікуди піти: нору він покинув, у Даффі і так своя квартира, а в нього, як і у інших, надовго не залишишся. Лола його також кохає і тому вона прийняла його жити до себе. Багзу подобається жити разом з Лолою і архітектура її будинку, який вміщує не тільки закоханих, але і багато їх речей. Лола іноді скаржиться Багзу на те, що їй дали дурну роль і текст в новому серіалі, що у неї дурна анімація. Багз теж іноді говорить, що і в нього з анімацією не все в порядку, і що в реальному житті Лола ніколи не грала в теніс, а тільки в баскетбол, і тому їм зніматися в новому серіалі Луні Тюнз не дуже приємно.

Лола, правда, шкодує, що через роботу вона не змогла знятися в останньому фільмі Багза, але він їй говорить, щоб вона не переживала з цього приводу, адже у них ще все попереду.

Їм живеться весело і дуже романтично, але іноді вони соромляться показувати свою закоханість.

Фільмографія

Ігрографія

Ігри з Багзом Банні як головним героєм

  • «The Bugs Bunny Crazy Castle» — головоломка для NES, випущена Kemko в лютому (на американському ринку в липні) 1989 року.
  • «The Bugs Bunny Birthday Blowout» — аркада для NES, випущена Kemko до 50-річчя Багза Банні в серпні (на американському ринку у вересні) 1990 року.
  • «The Bugs Bunny Crazy Castle 2» — аркада для Game Boy, випущена Kemko/Nintendo у вересні 1991 року.
  • «Bugs Bunny Rabbit Rampage» — аркада для Super NES, випущена Sunsoft в лютому 1994 року.
  • «Bugs Bunny in Double Trouble» — аркада для Sega Mega Drive і Sega Game Gear, випущена Probe Entertainment Ltd. / Atod AB / SEGA 1996 року.
  • «Carrot Crazy» — аркада для Game Boy Color, випущена Infogrames Inc. в листопаді 1998 року.
  • «Bugs Bunny Crazy Castle 3» — аркада для Game Boy Color, випущена Kemko / Nintendo 1999 року.
  • «Bugs Bunny: Lost in Time» — аркада для PlayStation і PC, випущена Behaviour Interactive / Infogrames Inc. в 1999 року.
  • «Bugs Bunny & Taz: Time Busters» — аркада для PlayStation і PC, випущена Artificial Mind and Movement / Infogrames Inc. 2000 року.
  • «Looney Tunes Collector: Alert!» РПГ для Game Boy Color, випущена Infogrames Inc. в червні 2000 року.

Інші ігри, в яких фігурує Багз Банні

  • «Acme Animation Factory» — конструктор мультфільмів для Super NES, випущений Sunsoft в листопаді 1994 року.
  • «Looney Tunes B-Ball» спортивний симулятор (баскетбол) для Super NES, випущений Sculptured Software, Inc. / Sunsoft в травні 1995 року.
  • «Space Jam» — спортивний симулятор (баскетбол) для PC, Sega Saturn і PlayStation, випущений Sculptured Software / Acclaim Entertainment в листопаді 1996 року.
  • «Looney Tunes Racing» — гоночний симулятор для PlayStation і Game Boy Color, випущений Infogrames Inc. в листопаді 2000 року.
  • «Looney Tunes: Space Race» — гоночний симулятор для Dreamcast і PlayStation 2, випущений Infogrames Inc. в листопаді 2000 (версія для PS2 вийшла в березні 2002-го).
  • «Looney Tunes Collector: Martian Revenge» — РПГ для Game Boy Color, випущена Infogrames Inc. в січні 2001.
  • «Loons: The Fight for Fame» файтинг для Xbox, випущений Infogrames Inc. у вересні 2002.
  • «Looney Tunes: Back in Action» — аркада для PlayStation 2, Game Boy Advance і GameCube, випущена Warner Bros. Interactive Entertainment / Electronic Arts в листопаді 2003.
  • «Looney Tunes: Acme Arsenal» — аркада для Wii, PlayStation 2 і Xbox 360, випущена Redtribe / Warner Bros. Games в жовтні 2007.

Див. також

Примітки

  1. Bugs Bunny: 50 Years and Only One Grey Hare, by Joe Adamson (1990), Henry Holt, ISBN 0-8050-1855-7
  2. Britannica Online Encyclopedia
  3. Прізвисько «Багз» («жуки») Хардавей отримав кількома роками раніше в часи «термітної тераси», докладніше див. Текс Евері.
  4. Bugs Bunny: 50 Years and Only One Grey Hare, by Joe Adamson (1990), Henry Holt, ISBN 0-8050-1855-7
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.