Баскетбольна зала слави імені Нейсміта

Баскетбольна зала слави імені Нейсміта (англ. Naismith Memorial Basketball Hall of Fame) — американський музей та баскетбольна зала слави. Названа на честь винахідника баскетболу Джеймса Нейсміта та була відкрита 1959 року. З того часу та до 2016 року до зали слави включено 354 спортсмени.

Баскетбольна зала слави імені Нейсміта
42°05′37″ пн. ш. 72°35′05″ зх. д.
Тип спортивна зала славиd
Назва на честь Джеймс Нейсміт
Країна  США
Розташування Спрингфілд, Массачусетс, США
Адреса Голл ов Фейм Авеню, 1000
Засновано 1959
Відкрито 1959
Директор Джон Долева
Сайт hoophall.com
Баскетбольна зала слави імені Нейсміта (США)

 Баскетбольна зала слави імені Нейсміта у Вікісховищі

Історія

Баскетбольна зала слави імені Нейсміта була заснована 1959 року колишнім спортивним директором коледжу Колбі Лі Вільямсом. З 1960 року керівництво зали вибивало фінансування на будівництво приміщення, а 1968 року, через місяць після 18-ого Матчу всіх зірок НБА, зала слави переїхала у нову будівлю Спрінгфілдського коледжу. У перший рік існування зали до неї було включено чотирьох спортсменів.

За перші 17 років у музеї побувало більше 630 000 відвідувачів, що спонукало керівництво до побудови нового приміщення. 1985 року була побудована нова будівля вартістю 11 млн доларів на березі річки Коннектикут у Спрингфілді. Тоді ж було вирішено, що до зали слави також будуть включати і жінок. З ростом популярності баскетболу, потік туристів збільшився, тому знову виникла необхідність у більшому приміщенні.

2002 року Баскетбольна зала слави отримала нову будівлю вартістю 47 млн. доларів, де окрім музею, є ресторани, сувенірні магазини, повноцінний баскетбольний майданчик та театр на триста місць.

Критерії включення до зали

На відміну від Зал слави американського футболу та бейсболу, Зала слави баскетболу вшановує не тільки американських професійних спортсменів, але і міжнародних спортсменів, в тому числі аматорів. Процес включення до зали включає в себе проходження семи комітетів, які обирають та голосують за кандидатів. Наступні чотири комітети обирають кандидатів для голосування:[1]

  • Північно-американський комітет (9 членів)
  • Жіночий комітет (7 членів)
  • Міжнародний комітет (7 членів)
  • Ветеранський комітет (7 членів) — ветеранами можуть вважатися спортсмени, які закінчили свою кар'єру за 35 років до розгляду їх кандидатур[2]

Наступні три комітети голосують за кандидатів:[3]

  • Комітет американської баскетбольної асоціації
  • Виборний комітет
  • Афро-американський комітет

Для включення до зали слави розглядаються баскетболісти, судді чи тренери, які закінчили свою кар'єру за 4 роки і більше перед розглядом комітету або мають активну кар'єру протягом 25 років.

Члени Зали слави

Починаючи з 1959 року до Зали слави було включено 345 тренерів, гравців, суддів, команд та інших людей, чий внесок був важливим для баскетболу.[4] Джон Вуден, Ленні Вілкенс, Білл Шарман і Том Гайнзон були включені по два рази — як гравці та як тренери.

Примітки

  1. The Naismith Memorial Basketball Hall of Fame - News - Naismith Memorial Basketball Hall of Fame Announces 12 Finalists for 2011 Election. 22 лютого 2011. Процитовано 30 вересня 2017.
  2. The Naismith Memorial Basketball Hall of Fame - Enshrinement Process. 4 вересня 2009. Процитовано 30 вересня 2017.
  3. The Naismith Memorial Basketball Hall of Fame - News - Naismith Memorial Basketball Hall of Fame Announces 12 Finalists for 2013 Election. 18 лютого 2013. Процитовано 30 вересня 2017.
  4. The Naismith Memorial Basketball Hall of Fame :: Hall Of Famers (англ.). Процитовано 30 вересня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.