Беорна (король Східної Англії)

Беорна (*Beonna, Beorna, Benna, Beanna, Beornus, д/н 758/760) король Східної Англії у 749758/760 роках.

Беорна
Народився невідомо
Помер бл. 758/760
Національність англи
Діяльність суверен
Титул король Східної Англії
Посада King of East Angliad
Термін 749—758/760 роки
Попередник Ельфвальд
Наступник Етельред I
Конфесія католицтво

Життєпис

Походження Беорна невідомо. Висувається версія, що він був мерсійцем. Деякі історики ототожнюють Беорна з королем Мерсії Беорнредом. Відомо, що після смерті короля Ельфвальда Східна Англія була розділена між Беорною, Хуном і Етельбертом I. Однак Симеон Даремський вніс плутанину, поєднавши Беорну з ім'ям Хуна в Хунбеанна, через що деякі історики стали вважати, що Беорн і Етельберт не мали третього співправителя.

Беорна продовжував розвивати карбування монет в Східній Англії. При ньому вперше з'явилися монети з написами, що позначали ім'я і титул правителя, викарбувана їх. Більша кількість монет з ім'ям Беорна, ніж з іменами його співправителів, на думку вчених побічно підтверджує верховенство Беорни. Знайдені монети — це єдине, що підтверджує історичність особистості Беорни.

Політична ситуація в Східній Англії часу панування Беорни є предметом дискусій. Одні дослідники вважають, що королівство було поділено на Норфолк, Саффолк і Елі. Невідомо, де саме панував Беорна і які стосунки мав з іншими співкоролями. Інші вважають, що Беорна стояв вище в ієрархії (про це свідчить більша кількість монет з його ім'ям). У 758 або 760 року Беорну разом з Етельбертом I було повалено Оффой, королем Мерсії.

Джерела

  • Yorke, Barbara (2002). Kings and Kingdoms of Early Anglo-Saxon England. London and New York: Routledge. ISBN 0-415-16639-X.
  • Naismith, Rory (2012). Money and Power in Anglo-Saxon England: The Southern English Kingdoms 757—863. Cambridge: Cambridge University Press. ISBN 978-1-107-00662-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.