Берсальєри

Берсальєри (італ. Bersaglieri, від berságlio — «мішень») — стрільці в італійській армії, особливий рід військ, елітні високомобільні піхотні частини. Вперше введені у 1836 у сардинську армію (П'ємонт) генералом Ламарморою.

Берсальєри
Дата створення / заснування 1836
Значима особа Angelo Pollid
Держава  Італія
Батьківська компанія (організація, установа) Carabiniers of Miland
Участь у військовому конфлікті Війна в Афганістані, Друга світова війна, Перша світова війна, Австро-італійська війна 1866 і Кримська війна
Командир Angelo Pollid
 Берсальєри у Вікісховищі

Одна з особливостей форми берсальєрів — характерний капелюх з боковим султаном із пір'я глухаря або фазана (так звана «Вайра») як елемент парадної форми. Таке пір'я входять і у сучасну польову форму, кріпиться збоку на каску. Оригінальний хвіст з пір'я на капелюсі раніше призначався для захисту шиї солдата від шабельного удару. Капелюхи-Вайри прикрашені золотими кокардами, ексклюзивними для італійської армії, як знак визнання елітності даних військ.

Другий характерний формений убір берсальєрів — бордовий ковпак-феска з синьою китицею на шнурку: у ​​1855 під час Кримської війни марокканські зуави з французького експедиційного корпусу подарували Сардинським берсальєрам свої головні убори в знак визнання їх хоробрості, проявленої в битві на річці Чорній біля Севастополя 4 серпня 1855. Офіцери носять також берети з маленькими пір'яними вінчиками і зі срібними кокардами із сучасною стилізованою емблемою берсальєрів.

За традицією, на парадах берсальєри не крокують, а біжать у ногу під швидкий марш, високо піднімаючи стопу після поштовху. Духові оркестри берсальєрських полків, які виконують маршову музику на такому бігу, є національною італійською гордістю.

15 березня 1898 — день створення перших регулярних велосипедних частин в італійській армії. Армійські велосипедисти першими з'явилися в рядах берсальєрів завдяки зусиллям молодого офіцера, лейтенанта Луїджі Камілло Наталі (Luigi Camillo Natali).

У 1911 у частинах берсальєрів лейтенантом Наталі та майбутнім велосипедним фабрикантом Едоардо Б'янкі винайдено перший складаний (армійський) велосипед.

У 1968 у СРСР була дубльована та випущена на широкий екран італійська музична комедія «Жінки та берсальєри» (Donne… botte e…Bersaglieri).

Пам'ятник берсальєрів

Пам'ятник берсальєрів був встановлений у 1932 за вказівкою Беніто Муссоліні, який активно сприяв посиленню у широких верствах населення патріотичних настроїв. Пам'ятник встановлено поблизу римських воріт Порта Піа, через пролом біля яких 20 вересня 1870 берсальєри з боєм увійшли у місто. Це був останній бій, що переможно закінчив рух за об'єднання Італії Рісорджименто.[1]

Пам'ятник берсальєрів є також у Падуї, у сквері навпроти замку Вісконті.

Галерея

Примітки

  1. Baedecker. Rom. Verlag Karl Baedeker.12. Auflage 2002. ISBN 3-87504-125-9
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.