Блек-Рок (пустеля)

Блек-Рок (англ. Black Rock Desert) пустеля на північному заході штату Невада, США. Частина Великого Басейну.

Блек-Рок
англ. Black Rock Desert
Міраж у пустелі Блек-Рок
Країна  США[1]
 Блек-Рок у Вікісховищі

Опис

Займає території площею 2 600 км². Пустеля є частиною висохлого доісторичного озера Лахонтан, яке існувало 18-7 тис.р до н. е. під час останнього льодовикового періоду. При максимальному заповненні озера близько 12,7 тис. років тому пустеля знаходилась на глибині 150 м. Нині є регіоном стоку річки Quinn River, води якої деколи покривають пустелю шаром води кільканадцять сантиметрів.

З 1990-х років у пустелі проводиться щорічний фестиваль Burning Man, на який у безлюдні райони пустелі з'їжджаються декілька десятків тисяч людей.

Палеонтологія

У 1979 році в пустелі були знайдені кістки мамонтів, що жили приблизно близько 20 000 р. до н. е. Копії кісток в даний час виставлені в державному музеї Невади.

Запуск ракети CSXT Space Shot, 17 травня 2004 року

Рекорди

Рекорди швидкості автомобілів

Оскільки поверхня пустелі є рівною, вона була використана як полігон для експериментальних наземних транспортних засобів. Було дві успішні спроби встановити рекорд швидкості на землі:

  • У 1983 році Річард Нобл (англ. Richard Noble) на реактивному автомобілі Thrust2 встановив рекорд 1 020,348 км/г.
  • У 1997 році автомобіль Thrust SSC став першим і єдиним автомобілем, що перевершив швидкість звуку, досягнувши швидкості 1 227,986 км/г.

Ракетні запуски

Крім того, що пустеля є плоскою, віддаленість від населених пунктів та неконтрольований повітряний простір приваблюють аматорів ракетобудування.

  • 23 листопада 1996 року Reaction Research Society запустило ракету на висоту 80 км, значний прорив в запуску аматорських ракет на той час.
  • 17 травня 2004 року Civilian Space eXploration Team (CSXT) запустила ракету на висоту 116 км, яка була першою аматорською ракетою, що перетнула лінію Кармана — висоту у 100,00 км, щоб претендувати на статус космічного польоту.

Галерея

Посилання

  1. archINFORM — 1994.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.