Бобик у гостях у Барбоса (мультфільм)

«Бобик у гостях у Барбоса» радянський мальований мультфільм за однойменним оповіданням Миколи Носова, знятий режисером Володимиром Поповим у 1977 році.

Бобик у гостях у Барбоса
Бобик в гостях у Барбоса
Вид мальований мультфільм
Жанр комедія
Режисер Vladimir Popovd
На основі оповідання Миколи Носова
Оператор Кабул Расулов
Композитор Володимир Комаров
Художник Levon Khachatryan
Кінокомпанія Кіностудія «Союзмультфільм»
Тривалість 9 хв 6 сек
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1977
IMDb ID 1070753

Сюжет

Рано-вранці дідусь вигулює свого домашнього улюбленця — пса Барбоса. Потім залишає його одного будинку, а сам іде на роботу до вечора, залишивши Барбоса «за господаря». Барбосу нудно одному, і він запрошує у гості дворового пса Бобика. Барбос зображає із себе господаря квартири: безцеремонно спустошує холодильник, влаштовує катання по залитій киселем підлозі, відвертає портрет дідуся, заявляючи: "А що мені дідусь? Тут все моє! і «А якщо дідусь не слухається, то я його віником», всіляко намагаючись вразити Бобика.

Зруйнувавши все, що можна і що не можна, герої лягають спати на ліжко дідуся, і їм сниться сон, в якому вони ведуть дідуся, господаря Барбоса, на повідку і співають пісню:

«Людина собаці друг — це знають усі довкола!
Зрозуміло всім, як двічі дві — немає добрішої істоти!
Ще ніхто не помічав, щоб хоч раз він загарчав.
Він не гавкає, не кусається, на перехожих не кидається,
І на кішок — нуль уваги! Оце виховання!»

Увечері приходить з роботи дідусь і, побачивши, що вчинили в будинку собаки, було кинувся за віником, щоб провчити їх, проте послизається на киселі і падає, від чого собаки прокидаються. Тоді дідусь у серцях жбурляє в Барбоса тапком, і той ховається під ліжко. Бобик рятується втечею через вікно, слідом йому летить віник.

Дідусь сидить у кріслі-гойдалці, оглядаючи погром і не знаючи, що робити. Лунає дзвінок у двері, Барбос, виляючи хвостом, приносить дідусеві капці, а в дверях сидить винний Бобик з віником у зубах, і дідусь його прощає, гладить по голові і впускає до будинку.

Ролі озвучували:

Творці

  • Автори сценарію: - Михайло Лібін
  • Режисер: Володимир Попов
  • Художники-постановники: Микола Єрікалов, Левон Хачатрян
  • Художники-мультиплікатори: Марина Рогова, Микола Федоров, Олег Комаров, Федір Єлдінов, Сергій Маракасов, Наталія Богомолова, Ельвіра Маслова
  • Оператор: Кабул Расулов
  • Композитор: Володимир Комаров
  • Звукооператор: Борис Фільчиков
  • Монтажник: Наталія Степанцева
  • Редактор: Раїса Фричинська
  • Директор картини: Федір Іванов

Оцінки

Говорячи про роботи Володимира Попова взагалі і про мультфільм «Бобик у гостях у Барбоса», зокрема, кінознавець Сергій Капков зазначав, що вони «вирішені в гумористичному ключі, їх відрізняють захоплюючі сюжети, соковиті характери, легкі, яскраві малюнки, музичність»[1].

Перевидання на DVD

У 2005 році мультфільм увійшов до збірки мультфільмів «Барбос і компанія», виданий на DVD кіностудією «Союзмультфільм».

Аудіоказка

У 1990-ті роки на аудіокасетах виданням Twic Lyrec була випущена аудіоказка з однойменного мультфільму з текстом Олександра Пожарова .  

Див. також

  • «Барбос у гостях у Бобика» — радянський короткометражний кольоровий художній фільм за тим же оповіданням Миколи Носова; «Ленфільм», 1964, реж. Віталією Мельников та Михайло Шамкович.

Примітки

Література

  • Сергей Капков. Владимир Попов // «Наши мультфильмы» / Сост. Ирина Марголина, Наталья Лозинская. — М. : Издательская программа «Интерроса», 2006. — 352 с. — ISBN 5-91105-007-2.
  • Носов Н. Н. Бобик в гостях у Барбоса. — Стрекоза, 2005. — 64 с. — (Любимые герои) — ISBN 5-94563-357-7, 5-479-00106-Х.
  • Носов Н. Н. Бобик в гостях у Барбоса. — Эксмо, 2006. — 48 с. — (Божья коровка) — ISBN 5-699-15068-4.
  • Носов Н. Н. Мишкина каша. — Самовар, 2010. — С. 101. — (Школьная библиотека) — ISBN 978-5-9781-0033-4, 978-5-9781-0093-8, 978-5-9781-0187-4, 978-5-9781-0418-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.