Богиня Мінерва в оточенні Математики і Геометрії

Богиня Мінерва в оточенні Математики і Геометрії фреска, створена 1551 року для декрування зали палацу Соранці.

«Богиня Мінерва в оточенні Математики і Геометрії»

Автор Паоло Веронезе
Час створення 1551
Розміри 190 x 284 см
Матеріал фреска, вапнякові фарби
Місцезнаходження Палаццо Бальбі (Венеція)

Історія

Талановитий архітектор Мікеле Санмікелі був тісно пов'язаний з містами Верона, Венеція та Рим. Папи римські та уряд Венеції використовували його як військового інженера та фортифікатора. Але він створював проекти і світських споруд-палаців для італійських аристократів. Так, Мікеле Санмікелі створив проект палацу для венеціанького магната П'єро Соранцо, а декорувати палац запросив відомих майстрів фрескового живопису Паоло Веронезе, Джованні Баттіста Зелотті, Ансельмо Канера та Бернардино Індія.

Фрески були створені в парадній залі, в чотирьох бічних кімнатах та в атріумі.

1817 року палац був поруйнований за наказом його останнього володаря Франчесо Марія Барбаро. Залишки фресок були настільки майстерними, що граф Філіппо Бальбі, що був пристрасним художником-аматором і хіміком-інженером, перед руйнацією споруди познімав фрески зі стін. Філіппо Бальбі частку фресок передав у собор Кастельфранко, частку продав англійцям, частку — приватним особам з грошима. Тобто, комплекс фресок був розрізнений і перейшов у різні колекції. Точна кількість знятих зі стін фрагментів невідома, як і не досить відомо, хто з художників виконав певні фрески. Кількість знятих фрагментів називають у проміжку від 108 до 156.

Опис твору

На світлоу тлі сидять три ошатно одягнені жінки. Жінка посередині головує за значенням, а її одяг відрізняється як святковими кольорами, так і коштовними оздобами. На голові жінки парадний шолом, а в руці — меч. За атрибутами вона не стільки Беллона (богиня війни), скільки Мінерва — римська богиня мудрості. Жінки, що її оточують — алегорії Математики та Геометрії. Їх одяг світло-сірий з небагатьма кольоровими акцентами. В руці Математики — абака, старовинний пристрій для лічби. Тлумачення напису привело до теорії, що в ній закодовані важливі для замовника роки. Так, рік 1523 збігався з роком весілля аристократа, а другий — збігався з роком віку Паоло Веренезе, коли той працював над фрескою.

Побутування твору

Велика за розмірами фреска була внесена 1826 року в каталог Maddox Street Gallery в місті Лондон. Каталог надав їй назву «Беллона» роботи Паоло Веронезе з палацу Соранці. В Лондоні опинилась і більша частина фресок, знятих зі стін палацу Соранці. Відомо, що в 20 столітті фреска щонаменше тричі була продана на аукціонах. 2002 року фреска була придбана в регіоні Венето. Її передали для експонування у палаццо Бальбі, Венеція.

Див. також

Джерела

  • Gisolfi Pechukas D., “Veronese and his collaborators, at la Soranza”, Artibus et Historiae, 15, 1987, pp. 67–108
  • Spiazzi A. M., “Un affresco di Paolo Veronese dalla Soranza”, in Arte Veneta, n. 60, 2003, p. 228-233
  • Squizzato L., “Nuove documentazioni intorno alla Soranza”, p. 13-20, in Dal Pozzolo E. M., Cecchetto G. (a cura di), Veronese nelle terre di Giorgione, Venezia, 2014
  • Zamperini A., Veronese, Milano, 2013
  • Angelo Miatello, "The Bellona. From Painting by Paul Veronse", Castelfranco Veneto, 2014, pp. 133 (ISBN 978-88-88356-51-8)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.