Богуслен (ландскап)

Богуслен (швед. Landskap Bohuslän) — історична провінція (ландскап) у південній Швеції, в регіоні Йоталанд. Існує лише як історико-культурне визначення. Територіально входить до складу лену Вестра-Йоталанд.

Богуслен (ландскап)
Landskap Bohuslän
Герб Богуслену
 
Країна Швеція
Регіон:Йоталанд
Лени:Вестра-Йоталанд
Площа4 473 км²

Географія

Богуслен простягається на 160 км вздовж західного узбережжя Швеції від кордону з Норвегією на півночі до Гетеборга на півдні. Зі сходу межує з ландскапами Дальсланд і Вестерйотланд.

Історія

На початку XIV ст. король Гокон V Святий спорудив на Багахольмені фортецю Багахус (згодом — Богус). Назва «Богуслен» вперше виникає в XV ст. і спершу стосувалася до південної частини регіону.

У 1658 році провінція за Роскілльським мирним договором відійшла до Швеції. У 1693 році Гетеборг став центром єпархії, а з 1700 року й центром провінції.

Адміністративний поділ

Ландскап Богуслен є традиційною провінцією Швеції і не має адміністративної ролі, але має культурне й історичне значення.

Комуни

На території ландскапу розташовані такі комуни:

 1. Комуна Стремстад
 2. Комуна Танум
 3. Комуна Мункедаль (частково)
 4. Комуна Сутенес
 5. Комуна Лисекілль
 6. Комуна Лідчепінг
 7. Комуна Лілла Едет (частково)
 8. Комуна Удевалла
 9. Комуна Уруст
 10. Комуна Стенунгсунд
 11. Комуна Черн
 12. Комуна Кунгельв
 13. Комуна Гетеборг (частково)
 14. Комуна Екере

Символи ландскапу

Галерея

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.