Братська школа (Донецьк)

Братська школа в Донецьку заснована церковиним братством Спасо-Преображенської церкви в 1896[1] році. В 1903[2] році для школи побудували триповерхову будівлю (вул. Челюскинців, 49), вона як і готель «Велика Британія» була одною з небагатьох багатоповерхових споруд в Юзівці.

Будівля братської школи
Будівля братської школи

Це була церковна школа, але в ній викладалися й світські дисципліни, такі ж самі, як і у середніх школах. В школі навчалися діти із сімей з різним рівнем доходів — купців, працівників[2]. До 1917-го року в братській школі навчалось 1 002 школяра.

В 1925 році на другому поверсі братської школи знаходився Донецький краєзнавчий музей[3]. Після музей переїхав театру братів Тудороських(в минулому).

В 1945 в кімнатах братської школи знаходився Донецький педінститут, поки відновлювався його напівзруйнований під час війни навчальний корпус[4]. Кімнат в будівлі для педінституту було недостатньо. Шість кабінетів займали лабораторії та навчально-методичні кабінети. Дванадцять кабінетів займали навчальні класи, де у дві зміни навчались 34 академічні групи, а ввечері проводились курси підготовки і перепідготовки вчителів. В коридорах і на сходах проводились додаткові заняття й консультації. Силами студентів і викладачів ремонтувалась будівля, обладнувалися кабінети, лабораторії, навчальні аудиторії. В 1950 році інститут переїхав до нового навчального корпусу.

У різний час у будівлі знаходились неповна середня школа, вечірня школа робочої молоді й водійські курси. У цей час у будівлі знаходиться вечірня школа.

Примітки

  1. Освіта. Юзівські школи
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 вересня 2007. Процитовано 21 січня 2011.
  3. Партнер-портал — сайт Донецька. Місто Донецьк Онлайн. Погода, робота, авто в Донецьку. Архів оригіналу за 30 листопада 2012. Процитовано 21 січня 2011.
  4. Музей ДонНУ-Історія університету. Архів оригіналу за 25 вересня 2006. Процитовано 21 січня 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.