Брикетний прес

Брикетний прес (рос. брикетный пресс, англ. briquetting press, нім. Brikettpresse) — машина для брикетування дрібнозернистих мінералів.

Рис. 1-2.
Рис. 3.

Загальна характеристика

За величиною питомого тиску пресування розрізняють Б.п. низького і середнього (20-100 МПа), високого (100—150 МПа) і надвисокого тиску (200—500 МПа). До першої групи належать вальцьові, столові та ротаційні преси, до другої — штемпельні, до третьої — кільцеві. Вальцеві, столові і ротаційні Б.п. застосовують для брикетування кам'яного вугілля, руд і рудних концентратів, відходів виробництва та ін. Штемпельні Б.п. — для брикетування молодого бурого вугілля і торфу. Кільцеві — для зрілого бурого вугілля. Крім того, застосовують стрічково-вакуумні — для брикетування руд. У промисловості використовують в осн. вальцеві, столові та штемпельні Б.п.

Штемпельний брикетний прес

Штемпельний брикетний прес (рис.1) включає станину 1, пресову головку 2, пресуючий механізм 3 і привод 6. Станина слугує основою для всіх частин преса. Вона встановлюється на потужному залізобетонному фундаменті 7.

У головці (рис. 2) проходять горизонтальні канали 2, де розташовуються пресформи 1 і здійснюється власне пресування. Зверху горизонтальні (матричні) канали обмежені шарнірно закріпленою натискною плитою 3. Нижня площина цієї плити опирається на пресформи. Це дозволяє, змінюючи положення натискної плити у вертикальній площині, регулювати висоту формувального каналу й тиск пресування. Спеціальний регулювальний механізм складається з гвинта 4, що проходить через гайку 5, закріплену у верхній частині головки. Гвинт з одного боку впирається в зовнішню частину натискної плити, а з іншого – зв'язаний через черв'ячну передачу з маховиком 6. У новітніх конструкціях пресів переміщення натискної плити з метою зміни тиску пресування здійснюється через гідравлічний натискний пристрій.

Вальцьовий брикетний прес

Для ущільнення брикетної суміші застосовують вальцьові преси, що розвивають тиск пресування 20-50 МПа. Вальцьовий прес являє собою апарат, що складається з живильника-завантажника (розподільна чаша), валків з бандажними кільцями і станини з розміщеною на ній системою гідравлічного стиску валків.

Серед великої різноманітності вальцьових пресів є агрегати продуктивністю від 1 до 100 т/ч.

Див. також

Література

  • Елишевич А. Т. Брикетирование угля со связующими. — М.: Недра, 1972. (рос.)
  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А  К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Смирнов В.О., Сергєєв П.В., Білецький В.С. Технологія збагачення вугілля : [навчальний посібник]. – Донецьк : Східний видавничий дім, 2011. – 476 с. – іл.; бібл. 25.
  • Білецький В.С., Олійник Т.А., Смирнов В.О., Скляр Л.В. Техніка та технологія збагачення корисних копалин. Частина ІІІ. Заключні процеси. – Кривий Ріг: Криворізький національний університет. 2019. –220 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.