Бубенко Павло Трохимович

Павло Трохимович Бубенко (*15 листопада 1954, Переволочна Чернігівської області) — український вчений-економіст, представник наукової школи регіональної інноваційної економіки та управління, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Академії економічних наук України. Автор більше 100 наукових праць, у тому числі 10-х монографій.

Науковий вклад

П. Т. Бубенко вніс вагомий вклад у розвиток теорії сінергічноі взаємодії та кластерної організації регіональних інноваційних систем, розвинув основи теорії інноваційного підприємництва і менеджменту. Ним розроблено і прийнято до реалізації сучасну інтегровану організаційно-економічну модель регіональної інноваційної системи, в основу якої покладені механізми державної підтримки у поєднанні зі стратегією саморозвитку елементів інноваційної інфраструктури, активного долучення інтелектуального потенціалу до ринків продуктивного капіталу. Ці роботи набули широкого визнання наукових кіл та отримали схвальну оцінку з боку Уряду країни.

Наукові напрямки

Сферою його наукових інтересів є проведення наукових досліджень по широкому спектру інституційних проблем сучасної економіки та інноватики:

  • науково-методологічне обґрунтування впливу процесів глобалізації і регіоналізації на стан науково-виробничих комплексів;
  • розвиток теорії і практики управління науково-технічною й інноваційною сферами на національному і регіональному рівнях;
  • розробка стратегічних програм і планів розвитку регіональних соціально-економічних систем;
  • наукові дослідження процесів капіталізації нематеріальних, інтелектуальних активів, адаптації виробництва наукової продукції до умов функціонування у ринковому середовищі;
  • розвиток організаційно-економічних засад формування та реалізації науково-технічної політики на макро- і мезорівнях.

Наукова діяльність П. Т. Бубенка зосереджена здебільше на проблемах аналізу інституційних змін в регіональній економіці, пошуку ефективних шляхів вдосконалення державної і регіональної науково-технічної та інноваційної політики, можливостях підвищення ролі наукових центрів НАН України у формуванні та запровадженні сучасних організаційно-економічних механізмів регіонального інноваційного розвитку, визначенні шляхів адаптації інноваційного потенціалу регіону до ринкових умов тощо. П. Т. Бубенко розробив і запропонував комплекс інституційних нормативно-методологічних положень стосовно впливу науково-технічної компоненти на зміст, характер і темпи інноваційних перетворень, принципів організації та управління регіональною науково-технічною сферою, побудови системи індикативного планування і регулювання інноваційних процесів, механізмів рейтингової оцінки науково-технічних проектів і моделей регіонального інноваційного розвитку.

Науково-педагогічна діяльність

Професор Бубенко П. Т. приділяє значну увагу підготовці і вихованню наукових та інженерних кадрів, підготовці аспірантів і докторантів. Він очолює кафедру міської і регіональної економіки Харківської національної академії міського господарства, є професором кафедри організації виробництва та управління персоналом Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Науково-організаційна діяльність

Інтенсивну наукову діяльність П. Т. Бубенко поєднує з плідною науково-організаційною, як заступник голови — директор Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України, член науково-координаційної ради Харківської облдержадміністрації, спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій, редакційних колегій ряду наукових видань.

Відзнаки

За значний внесок у розвиток вітчизняної економічної науки нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Президії НАН України, золотою медаллю Української федерації вчених.

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.