Будуємо Україну Разом

Будуємо Україну Разом (БУР)  волонтерський рух української молоді. З 2014 року учасники руху мандрують між громадами України, підсилюючи місцеву молодь та допомагаючи створювати молодіжні простори та відновлювати будинки для потребуючих сімей.

Будуємо Україну Разом
Абревіатура БУР
Гасло Якщо не я, то хто?
Тип волонтерський рух української молоді
Засновано 2014
Керівник програми Юрко Дідула
Материнська
організація
Львівська освітня фундація
Вебсайт bur.lef.org.ua

Історія

У 2014 році молодь з благодійної організації «Львівська освітня фундація» заснувала проект «Будуємо Україну разом», у межах якого протягом двох місяців львівські волонтери, до яких приєднались місцеві жителі, працювали в Краматорську. За цей час відремонтували 25 квартир у багатоповерхівці, яка зазнала найбільше пошкоджень. Тоді близько вісімдесяти осіб працювали на волонтерських засадах для відновлення Краматорська.[1][2] Згодом проект переріс у волонтерський рух по всій Україні.

Програма Будуємо Україну Разом виникла, як волонтерська акція у 2014 році та мала на меті відновити будинки, знищені Росією на сході України. Проте, з часом, БУР перетворився на рух, що формує нове покоління відповідальних українців, які творять зміни. Окрім відновлених 25 квартир, в Краматорську ми допомогли місцевій молоді створити молодіжний центр. Вже 6 рік він служить центром неформальної освіти та особистого розвитку, в рамках якого ми провели сотні освітніх проектів, культурні фестивалі та місцеву волонтерську програму “Добрий сусід”. Крім того, місцева команда запустила бізнес та соціальний інкубатор, який дав знання та фінансування для розвитку місцевих молодіжних активістів та підприємців. Все це сприяло покращенню економічної та культурної ситуації в місті та надало більше можливостей для місцевої молоді. Молодіжний центр створив нове покоління творчої та підприємливої ​​молоді, яка подарувала нові можливості для 200 000 жителів міста. З того моменту, БУР випрацював унікальну модель підсилення молоді, яка включає волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнес та освітніх проектів, менторство та формування довіри, які ми успішно застосували в 65 містах по всій Україні. За 6 років ми залучили понад 3000 волонтерів до своєї діяльності, створили 26 молодіжних центрів, які забезпечують постійну громадянську освіту / можливості особистого розвитку та створили 8 регіональних осередків, які творять волонтерську інфраструктуру на місцях. Крім того, ми підсилили понад 250 молодіжних лідерів у творенні молодіжної інфраструктури та соціальних проектів, які щорічно охоплюють понад 200 тис. молоді з можливостями громадянської освіти та підприємництва.[3].

Активності

«БУР табір» — волонтерський будівничий табір в невеликих містах чи селах України, який залучає молодь з усієї країни до волонтерства: допомагати створювати чи облаштувати молодіжні простори для місцевої молоді, допомагати сім’ям у потребі відремонтувати помешкання, знайомитись з місцевістю та формувати нові соціальні зв’язки.[4]

«БУР осередки»  — спільнота волонтерів та прихильників БУРу, що розвиває громадянську свідомість за допомогою волонтерських акцій взаємодопомоги та культурно-освітніх заходів.[5] Тут акумулюється енергетика і є місце для генерування та втілення ідей. Станом на липень 2021 року розвиваються 12 БУР осередків у Києві, Харкові, Запоріжжі, Івано-Франківську, Закарпатті, Львові, Тернополі, Чернігові, Одесі та на Сході (Донецька та Луганська області).

«BUR LAB Лабораторія відповідальності» — це навчальна програма з проєктного менеджменту у сфері громадської діяльності та підприємництва. Програма дає максимум інформації та інструментів щодо проєктного менеджменту, фандрейзингу та PR.

«БУРмобіль» — мобільна майстерня для перетворення сільського чи міського простору в комфортне місце відпочинку, зустрічей та генерування ідей. БУРмобіль складається з мікроавтобуса і причепу. Причіп переобладнано на майстерню з висувними полицями, стелажами для інструментів та генератором електроенергії — для автономного функціонування.[6]

Досягнення (2014—2019)

За період 2014—2019 р. завдяки проекту було відремонтовано 214 помешкань, створено 52 громадських простори та 24 молодіжні платформи, намальовано 60 муралів.

До змін в 62 містах України долучилось понад 2800 волонтерів.[7]

Посилання

Примітки

  1. «Будуємо Україну разом» – проект, який об’єднує молодь з усієї України. Студвей (укр.). 25 січня 2018. Процитовано 31 січня 2020.
  2. Будуємо разом. The Ukrainians. 9 лютого 2017. Процитовано 23 вересня 2020.
  3. Трансформаційна сила волонтерства. Українська правда _Життя. Процитовано 23 вересня 2020.
  4. Анастасія, Пасічна (5 серпня 2020). Будуємо Україну разом: як волонтери зі всієї країни подорожують та відновлюють Схід. ШоТам (укр.). Процитовано 23 вересня 2020.
  5. Харківський осередок БУР: будувати — не ламати | Громадський Простір. www.prostir.ua (укр.). Процитовано 23 вересня 2020.
  6. БУРмобіль - майстерня на колесах! / Спільнокошт. BiggggIdea. Процитовано 23 вересня 2020.
  7. Будуємо Україну разом (укр.). Процитовано 31 січня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.