Бульвар Олександра Пушкіна (Слов'янськ)
Бульвар Олександра Пушкіна — одна з головних пішохідних зон Слов'янська. Розташований у Старому місті, на кварталі між вулицями Тараса Шевченка та Леоніда Лозановича. З 27.03.2020 року відбувається повна реконструкція бульвару.
Історія
Ідея створення бульвару у центрі міста виникла у середині ХХ століття, під час забудови території східнішої від Шовковичного парку. До того часу тут були хати-мазанки, які стояли на заболоченій місцині. У 1950-х відбулося висушення боліт за допомогою дренажної системи, та початок забудови території типовими п'ятиповерховими будинками. Посеред кварталу виник пішохідний бульвар Пушкіна.
Опис
Бульвар Пушкіна знаходиться у Центральному мікрорайоні № 1 міста Слов'янськ, у на території ареалу «Старе місто». Починається від вулиці Тараса Шевченка і завершується біля вулиці Леоніда Лозановича, упираючись у центральний вхід Шовковичного парку та візуально слугуючи його продовженням. Біля загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 стоїть пам'ятник льотчику Миколі Сімейку(створений у 1948 році, скульптор С. Н. Попова, охоронний номер: 579 реєстр № 050002 828 3059-Дн). Довжина вулиці близько п'ятсот метрів.
Забудова
Вулиця забудовувалась у той час, коли й виник бульвар.
№ 1. Типова п'ятиповерхівка без особливих стилістичних образів. Має другу адресу — вулиця Тараса Шевченка 11. Цікаво, що на будинку знаходиться меморіальна дошка на честь визволення Слов'янська у 1943 році від німецько-фашиських загарбників. Напис на табличці «Слов'янськ був визволений від гітлерівської окупації 6 вересня 1943 року військами 3-ї Гвардійської армії під командуванням генерала-лейтенанта Д. Д. Лелюшенка».
№ 2. Типова п'ятиповерхівка без особливих стилістичних образів.
№ 3. П'ятиповерхівка, покрита жовтою «шубою». На 136 квартир.
№ 4. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12. На школі висить меморіальна дошка на честь М. І. Сімейка.
№ 5. Колишній кінотеатр «Восток». Збудований в 1961—1962 роках.
№ 5а. Кафе «Пельменна».
№ 6. П'ятиповерхівка, покрита жовтою «шубою». Має другу адресу — вулиця Василівська 56.
№ 7. П'ятиповерхівка, покрита жовтою «шубою». На 136 квартир. Має другу адресу — вулиця Василівська 54.
№ 8. Типова п'ятиповерхівка без особливих стилістичних образів. Має другу адресу — вулиця Василівська 49.
№ 9. Розважальний комплекс Taler.
№ 10. Торговельний центр. Побудований в 1964 році як конструкторське бюро «Коксхіммаш», у 2020 році переоснащений у торговельний центр.
Пам'ятки
- пам'ятник двічі герою радянського союзу М. І. Сімейку;
- Сквер «Дружби між Японією та Україною» 2017 року створення.