Бутова (заказник)

Бу́това ландшафтний заказник місцевого значення. Оголошений відповідно до Розпорядження облдержадміністрації № 200 від 22.12.95р.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Бутова»
48°38′38″ пн. ш. 29°50′31″ сх. д.
Розташування:  Україна
Вінницька область,
Теплицький район, південно-східна околиця сіл Росоша та Веселівка
Площа: 67,4га
Заснований: 1995 р.
Керівна
організація:
Росошанська та Веселівська сільські ради
Країна  Україна

Ділянка заказника площею 67,4 га простягається з північного заходу на південний схід і розташована на схилах північно-східної експозиції крутизною 18–22 градуси та південно-західної експозиції крутизною 8–12 градусів. Пасовища з лучною та степовою рослинністю займають 43,1 га, водно-болотні угіддя — 12,8 га, лісові насадження — 8,4 га.

За ґрунтово-кліматичними умовами заказник знаходиться на межі переходу степу у лісостеп, що характеризується відповідною рослинністю. З дерев тут зростають дуб черешчатий, сосна, явір (штучна посадка), з кущів — глід, ліщина, калина, шипшина, черемха звичайна. Є насадження дикої груші, яблуні, черешні.

В трав'яному покриві зростає полин, чебрець, дзвоники різних видів, звіробій. У лісі навесні зустрічається фіалка звичайна, проліска дволиста, підсніжник. У пониззі біля води зростають аїр, різні види осоки, очерету, водяні півники, плавун.

У водоймах водяться ондатра, черепаха, різні земноводні та риби. Із птахів — сіра чапля, очеретянка, бджолоїдка, дикі качки, водяні курочки та кулики. Зі звірів — зайці, лисиці. У заказнику дозволяється регульована рекреація та випасання худоби.

Джерела

  • Наукове обґрунтування на проектований заказник місцевого значення «Бутова»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.