Бібліотека-філія №9 Хмельницької міської ЦБС

Бібліотека-філія №9 Хмельницької міської ЦБС знаходиться в мікрорайоні Дубове (Хмельницький) та обслуговує всі категорії користувачів міста Хмельницького. Вона надає культурно-освітні та інформаційні послуги, реалізовує проекти та є простором для втілення мрій, задумів та ідей всіх відвідувачів.

Бібліотека-філія №9 Хмельницької міської ЦБС
Країна: Україна
Тип: публічна бібліотека
Адреса м. Хмельницький, Гастелло, 16
Заснована 1968
Завідувач: Шевчук Людмила Іванівна
Фото приміщення бібліотеки-філії №9 Хмельницької міської ЦБС
Пункт доступу до мережі Інтернет бібліотеки Хмельницького
Книгосховище бібліотеки-філії №9 Хмельницької міської ЦБС

Структура бібліотеки

Абонемент

Зал абонементу бібліотеки пропонує відвідувачеві вибрати книгу за своїми вподобаннями та прочитати її вдома. В бібліотеці розміщене книгосховище з особливо цінними документами.

Читальний зал

Читальний зал бібліотеки-філії №9 обладнаний перідичними виданнями, довідковими документами та енциклопедіями, з якими читач може ознайомитися.

Пункт доступу до мережі Інтернет

В біблотеці з 2010 року діє Пункт доступу до мережі Інтернет, що надає змогу дозволяє безкоштовно скористатися Інтернетом на пристроях. До послуг користувачів – 2 комп’ютера з виходом в Інтернет, наявний доступ до Wi-Fi.

Діяльність бібліотеки

В своїй діяльності бібліотека-філія №9 націлена на задоволення інформаційно-культурних потреб жителів мікрорайону Дубове і орієнтується на потреби і запити основних категорій користувачів на основі програм, що працюють в місті, в країні. Робота бібліотеки передовсім спрямована на виховання патріотизму у молоді та залучення користувачів пенсійного віку до роботи з мережею Інтернет. Головна мета інформаційних, культурно-просвітницьких та консультативних заходів це залучення нових читачів до бібліотеки та популяризація її послуг серед жителів та гостей мікрорайону.

Напрямки роботи

Напрямки роботи:

- аналіз читацьких запитів з метою оцінки відповідності фонду інформаційним потребам користувачів;

- формування бібліотечного фонду;

- максимально повне розкриття фонду через довідковий апарат бібліотеки;

- забезпечення якісного обслуговування,

- вдосконалення системи бібліотечних послуг для різних вікових та соціальних категорій користувачів.

- доведення до відома користувачів рішень міської ради, програм розвитку міста, історично-краєзнавчих матеріалів.

Робота 2014 року

2014 року в бібліотеці діяв клуб військово-патріотичного спрямування «Патріот», в якому військовослужбовці та члени їх родин проходили військово-фізичну підготовку, дозвілля та бібліотечні уроки патріотичного спрямування.

Завідувачка бібліотеки Шевчук Людмила брала участь в конкурсі від Бібліомоста «Сучасний бібліотекар – 2», на основі яких у проводилися заняття для відвідувачів бібліотеки наступним темам:

-«Cloud-технології»;

- «Як створити свій блог».

Бібліотека-філія №9 2014 року проводила курси «З основ працевлаштування» для осіб, які шукали роботу вперше або були безробітні. Під час тренінгів громадяни знайомилися з мистецтвом написання резюме, джерелами пошуку роботи, засобами ефективного діалогу з потенційним роботодавцем, основ телефонного інтерв’ю та співбесіди.

Робота 2015 року

Бібліотека-філія №9 2015 року брала участь в тренінгах по енергоефективності та невідкладної адвокації від Бібліомоста. На основі матеріалів тренінгу енергоефективності був створений інформаційний стенд «Цивільний захист», на якому були розміщені буклети та інформаційні листівки по цивільному захисту свого житла, рекомендації по енергозбереженню для економії матеріальних коштів на комунальні витрати та введення у домівках та інших спорудах ефективних засобів та інструментів по збереженню тепла і економного використання енергетичних джерел споживання.

На основі участі в тренінгу «Невідкладна адвокація» працівники підвищили рівень своєї освітченості по питаннях ефективної співпраці з міською владою заради задоволення та відстоювання інтересів громади через бібліотеку в органах виконавчої влади.

2015-го в бібліотеці проводилися skype-консультації з правових питань у реалізації спільного проекту з обласною громадською організацією «Подільська правова ліга» по наданню безкоштовної правової допомоги. Відвідувачі бібліотеки змогли отримали пораду та кваліфікаційну допомогу від представників управління соціального захисту, земельних ресурсів, пенсійного фонду та юриста.

Протягом 2014-2015 років у бібліотеці проводилися онлайн-курси English 123.

З 2015 року бібліотека підключилася до мережі надання послуг з ПДГ. Кожен відвідувач бібліотеки міг самостійно або з допомогою працівника знайти потрібну інформацію на сайтах органів місцевого самоврядування, сайтах органів виконавчої влади. За допомогою інформаційних пам'яток е-врядування можна було подати податкову звітність, записатися на чергу в дитячий садок, подати документи на навчання, отримати інформацію по комунальним платежам, придбати квитки та інші послуги.

Бібліотека-філія №9 2014 та 2016 року зайняла перше місце в конкурсі «Кобзарики» від Управління культури та туризму в номінації «Яскравий спалах».

Робота 2016 року

Бібліотека-філія №9 2016 року взяла участь у міжнародному проекті «Чужа батьківщина: біженець в рідній країні», який реалізовувався за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини від імені міжнародної організації журналістів n-ost (Берлін, Німеччина) та Інституту міжнародних відносин у сфері культури ifa (Штутгарт, Німеччина). Було організовано серію медіа-майстерень з висвітлення теми «Переселенці зі сходу України й Криму». Учасники проекту аналізували становище вимушених переселенців та отримали базові знання у галузі журналістики. Набуті навички були закріплені завдяки власним міні-проектам у вигляді статей, інтерв'ю, серії фотографій на тему вимушених переселенців міста Хмельницького, які відвідують бібліотеки. Результатом проекту став друк газети для переселенців «Ми є».

2016 року бібліотека-філія №9 брала участь в проекті «Активні громадяни» від програми Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Результатом роботи стало налагодження співпраці з громадською організацією «Фундація регіональних ініціатив».

В своїй діяльності бібліотека співпрацює з НВК №2, Радою ветеранів району Дубове, підлітковим клубом «Романтик», військовою частиною А 3808.

Ще одним проект, в якому брала участь бібліотека-філія №9 став проект – «Молодь об’єднує Україну», що реалізовувався Українською Студентською Спілкою у партнерстві з громадською організацією «Молодий рух». Він здійснювався за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина через представництво фонду Ганса Зайделя в Україні. Бібліотека взяла участь у Школі взаєморозуміння та молодіжного лідерства, мета якої була об'єднати молодь Заходу-Сходу-Півночі-Центру і Півдня України навколо спільних демократичних цінностей , виховання взаєморозуміння, толерантності та лідерських якостей української молоді. Завдяки цьому проекту користувачі отримали можливість через бібліотеку подати інформаційний запит онлайн або листом до державних установ, а також брати участь в навчальних тренінгах по юридичних засадах створення громадської організації та написання проектів.

2016 року у бібліотеці розпочав свою роботу клуб «Чарівна скринька», завданням якого є розвиток інтелектуальних, лінгвістичних та творчих здібностей, духовний розвиток молоді через бібліотеку. Відвідувачі бібліотеки взяли участь в майстер-класах по виготовленню поробок та вивченню різних технік мистецтва. Бібліотека розвивала у своїх відвідувачів лінгвістичні здібності з англійської, проводячи заходи з її вивченням за допомогою бінарних уроків.

Робота 2017 року

В 2017 році в бібліотеці-філії №9 почало діяти читацьке об′єднання «Патріот». Бібліотека проводила екскурсії в пожежну частину мікрорайону Дубове, де рятувальники представляли техніку з пожежогасіння та насосну мініпідстанцію. Протягом 2017 року були проведені майстер-класи по виготовленню писанки, ляльки-мотанки, іконопису, іграшкових прикрас, японських чаювань, відвідування музею «Звільнення Проскурова» та онлайн-мандрівка «Віруальні музеї світу», бібліотечні уроки подолання насильства над людиною та психологічних травм, тренінги «Як створити інфографіку», відео-курс з основ робототехніки від BrainBasket та Пролего (в рамках проекту Technology Nation Kids за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund), вебінари психолога Дмитра Карпачова. Бібліотека брала участь в психологічному проекті ««Поговоримо про Любов», в якому учасники отримали поради по вихованню дитини, встановлення стосунків з чоловіком та визначення своєї ролі жінки та матері. Бібліотека брала участь в проекті «Школа гідів» і здійснювала екскурсії цікавими історичними місцями міста Хмельницького

Робота 2018 року

В 2018 році бібліотека співпрацювала з громадськими організаціями (ГО «Подільська правова ліга», громадська мережа «Опора», ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка» в рамках ініціативи «Активна громада» у м. Хмельницькому, ГО «Молодь за глобальний прогрес», ГО «Клуб любителів шахів та шашок м. Хмельницького», ГО «Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану, учасників АТО та волонтерів»), навчальними закладами (НВК №2 та ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького»), підлітковими клубами (підлітковий клуб «Романтик»), військовою частиною (А 3808 та А 1538).

З 2018 року бібліотека надає послугу бібліоняні.

Для дітей учасників АТО була проведена ерудит-гра «Українські революції» .

В рамках проекту «Добровольці-вогнеборці» була проведена гра «Ріскленд», яка навчає способів збереження довкілля та реагування в умовах створення надзвичайної ситуації.

Бібліотека впроваджувала медичну реформу сімейної медицини, навчала та записувала відвідувачів бібліотеки до потрібного їм лікаря.

В бібліотеці-філії №9 зі змінами в законодавстві з квітня 2018 року проводилися консультації та надавалися нові бланки по субсидіям.

В жовтні 2018 року бібліотеці-філії №9 Хмельницької міської ЦБС до Дня захисника України проходила виставка макету корабля, виготовлена читачем Польшинем Валерієм Олександровичем, який має на своєму рахунку виготовлений своїми руками не один військовий корабель, які він щороку виставляє для відвідувачів в бібліотеці.

В 2018 року бібліотекар та відвідувачі бібліотеки-філії №9 взяли участь в проекті «Всеукраїнський правовий диктант», який організувало Міністерство юстеції України та Expert legal Service Ukraine. В рамках проекту учасники отримали сертифікати та безкоштовну юридичні консультації від Expert legal Service.

В рамках проекту «Небесний Проскурів» бібліотека отримала одні VR-окуляри, якими скористалися відвідувачі, що мандрували віртуальним Хмельницьким та переглядали інші пізнавальні VR -відео за допомогою каналу YouTube.

Одним з оригінальних заходів, що проводився до Дня захисту дітей в 2018 році був бібліотечний open-air «Карнавал бібліогероїв», на якому діти завітали в бібліотеку у карнавальних костюмах і вибрали собі книгу, що представляє їх костюм або улюбленого персонажа.

Робота 2019 року

Бібліотека-філія №9 в 2019 році розпочала співпрацю з новими громадськими організаціями і установами: ГО "Вектор прав людини", ГО "Агенція сталого розвитку АСТАР", ГО "Жінки Волі", Хмельницький інститут соціальних технологій «Україна», Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Регіональний центр з надання вторинної правової допомоги в Хмельницькій області. Так, з волонтерами громадської організації "Два крила" проводилися спільні патріотичні заходи.[1]

Протягом 2019 року бібліотека-філія №9 взяла участь у вебінарах «Як стати професійним монітором», «Суди та ЗМІ: досвід співпраці», «Прес-служби судів: погляд зсередини», «Медіавідкритість судів України», «Доступ до судової інформації», здійснила моніторинг та відвідування Хмельницького апеляційного суду.

В рамках проекту «Відкритість суддів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства» завідувачка бібліотеки Шевчук Людмила промоніторила роботу Київського апеляційного суду. Для відвідувачів бібліотеки в читальному залі розміщені бланки заяв для звернення до суду, дані щодо комунікаційної роботи судів, видання посібника «У залі суду».

Щороку в бібліотеці-філії №9 проходять кінопокази фестивалів кіно іноземного виробництва за проектом "Кіноклуб. Всеукраїнська мережа". Протягом 2018-2019 року бібліотека представила на показ фільми австрійського, британського та французького виробництва.

Проект «Просування політичної участі жінок в Україні» організований Національним Демократичним Інститутом за підтримки Департаменту міжнародного розвитку Великої Британії в рамках Фонду розвитку ефективного врядування проходив і в бібліотеці-філії №9, в рамках якого був проведений тренінг «Партії, що про них необхідно знати».

В рамках проекту HOUSES «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» бібліотека прийняла участь у сесії тренінгів, отримала методичні та роздаткові матеріали по консультації зі створення ОСББ та його функціонування, на основі яких в бібліотеці проходили консультації громаді по створенню ОСББ, залучення коштів з Фонду енергоефективності для створення енергоощадних будинків.

міні

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.