Бізнесмен: жахлива казка

«Бізнесмен: жахлива казка» (англ. The Businessman: A Tale of Terror) — темно-фентезійний роман американського письменника Томаса Діша, опублікований 1984 року видавництвом «Harper & Row». «Бізнесмен» - це сучасний роман, жанр, в якому Діш — найбільшого визнання досяг роботами у галузі наукової фантастики — до цього часу не працював, хоча всі його наступні романи для дорослих вже мали елементи цього жанру.

Бізнесмен: жахлива казка
The Businessman: A Tale of Terror
Жанр темне фентезі, жахи
Автор Томас Діш
Мова англійська
Опубліковано 1984
Видавництво Harper & Row

Сюжет

У романі розповідається про Роберта Гландьє, бізнесмена зі штату Міннеаполіс, який вбиває свою дружину Жизель, а згодом вона починає його переслідувати. Смерть свекрухи Роберта, Джой-Енн Енкер, звільняє дух її доньки Жизель та дозволяє останній бродити світом, який, зрештою, відкладає свій відхід у загробне життя, щоб допомогти своїй доньці. Окрім головних героїв, розповідається про різних історичних персонажів, зокрема привид поета Джона Беррімана, який внаслідок самогубства 1972 року залишився в посмертному стані, а також Аду Ісаак Менкен, актрису 19 століття, яка проводить Джой-Енн через загробне життя. «Бізнесмен: жахлива казка» — сумний та ретельно спланований метафізичний трилер, який прослідковує численні точки зору у взаємодії їх персонажів, який завершується сексуальною зустріччю між привидом Жизель та її вбивцею Гландьє. Результатом цього зв'язку стане демонічний плід. Одним з головних персонажів є всезнаючий оповідач, який пояснює читачеві, що «Джерело везіння має свої улюблені кров'яні лінії, для яких не існує бухгалтерського обліку» і що сім'я Анкерсів, хоч й лінива та міщанська, благословляється везінням незалежно від їх слабких місць.

Відгуки

Опублікований влітку 1984 року й проданий Harper & Row як цікава книга для прочитання влітку, «Бізнесмен» був схвально охарактеризований періодичними виданнями, серед яких журнали Tаймом та «Ньюсвік», хоча Меріон Зіммер Бредлі жорстко розкритикувала його[1]. Проте роман так і не став бетселером, через що його у м'якій обкладинці так і не видали. Ситуація змінилася після виходу чергового роману Діша «М. Д.: Історія жахів» (1991), який став бестселером.

Романи «М. Д.: Історія жахів», «Священик: готичний роман» (1994) та «Суб: дослідження чаклунства» (1999) об'єднані одним і тим же «мета-Міннеаполісом» (термін Діша), кожен включає в себе формальне нововведення — демонічна дитина, народжена привидом та її вбивця — Діш вважав цю ідею унікальною у фантастичній літературі.

Роман увійшов до «Фентезі: 100 найкращих книг» Джеймса Кауторна та Майкла Муркока.

Примітки

  1. Bradley, Marion Zimmer (26 серпня 1984). Spook Spoof. The New York Times. Процитовано 21 жовтня 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.