Біла скеля (ведмежий притулок)

Ведмежий притулок «Біла скеля» — притулок для реабілітації ведмедів, які постраждали від жорстокого поводження.

Біла скеля
Дата створення / заснування 2012
Держава  Україна
Адміністративна одиниця Київська область
Чубинське
Адреса вул. Липнева, 1, Чубинське, Київська обл., 08321
Офіційний сайт(укр.)

Історія

Притулок був заснований в 2012 році під назвою «Надія» та первинно розташовувався в с. Березівка, біля Житомира. Мешканці притулку — ведмеді, врятовані з притравочних станцій, цирків, ресторанів. Потрапляють тварини в «Білу скелю» за рішенням суду. В притулку тваринам створюють умови, наближені до природних[1].

В жовтні 2020 року притулок переїхав переїхали в с. Чубинське Бориспільського району Київської області.[2][3]

Мешканці

Чада
Чада — 20-річна ведмедиця рідкісного підвиду тянь-шанського бурого ведмедя — в Україні таких налічується кілька десятків. Вона майже все життя провела у цирку[4].
Маша
Багато років провела на притравочній станції, де мисливці вирвали їй ікла та кігті, для того, що на ній тренувались собаки.[5]
Оля та Юля
Найстарші, проте найменші мешканки притулку, вони не виросли до звичайних розмірів, через те, що утримувались все життя в тісних вольєрах цирку, без достатнього харчування. Старенька Оля майже нічого не бачить. Щоб ведмідь не боявся світла софітів, циркачі його просто засліплюють[5].
Михасик
Раніше жив в крихітній клітці та був розвагою в ресторані, в притулку вперше побачив озеро та поповз до нього на животі[6].
Люба та Синочок
Їх врятували від тісних вольєрів та жорстокого поводження в цирку. Привезли ведмедів з міста Ніжин у віці 2 та 8 років. Під час адаптації тварини поводили себе дуже лякливо, що свідчить про знущання з них[6].

Харчування

Влітку вдень кожен ведмідь з'їдає до 7 кг їжі, зокрема овочі, фрукти, риба і мед. Для наближення до природних умов працівники притулку на території вольєра роблять схованки з продовольством, щоб ведмеді самостійно шукали їжу.[1].

Див. також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.