Валентинка моряка

Валентинка моряка (англ. Sailor's valentine) - сувенір, як правило, сентиментального характеру, виготовлений з великого числа дрібних черепашок. Назву отримали за аналогією з валентинками - маленькими листівками, які прийнято дарувати коханим людям в День святого Валентина. Точна дата виникнення традиції виготовлення «валентинок моряка» невідома, входити у вжиток вони почали в період з 1830 по 1890 роки, як подарунки моряків своїм коханим і близьким [1]. Багато валентинок моряків були виготовлені на острові Барбадос, який тривалий час був важливим морським портом. За оцінками істориків, мешканки Барбадосу виготовляли валентинки моряків з використанням місцевих раковин, а в деяких випадках - з раковин, завезених з Індонезії, після чого продавали їх морякам [1].

Валентинки моряка, 1870-і рр.
Валентинка моряка з колекції Музею моряків в Ньюпорт-Ньюс, США

Джон Фондас в свій книзі Валентинки моряків (англ. Sailors 'Valentines) відзначив, що головним центром торгівлі валентинками моряків була Нова сувенірна крамниця в Бриджтауні, де моряки купували сувеніри. Цей магазин належав англійцям, братам Бельгрейв [2] .

Валентинка моряка, як правило, являє собою восьмикутну дерев'яну коробку шириною від 8 до 15 дюймів, вкриту склом, під яким з різнокольорових морських раковин викладена картинка, як правило, симетрична по формі. Картинки часто мають у центрі зображення рози вітрів або сердечка, а в деяких випадках черепашками викладено любовне послання.

В даний час «валентинки моряків» є предметом колекціонування і продаються в сувенірних магазинах [3]. Багато зразків «валентинок моряків» можна знайти в музеї Нантакета, штат Массачусетс, США.

Див. Також

Примітки

  1. Fondas, John. Sailors 'Valentines' ', Rizzoli International Publications, 2002
  2. See also Norma Faria, «Scrimshaw Art in Bequia», Caribbean Compass, March 1998
  3. Constance Marshall Miller, Mary S. Page, Ann T. Schutt, and Grace L. Madeira, Sailors 'Valentines: Their Journey Through Time, Schiffer Publishing, 2006

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.