Вежа слона

Вежа слона (англ. The Tower of the Elephant) — одне з фентезійних оповідань американського письменника Роберта Говарда про Конана з Кіммерії, події якого відбуваються в вигаданої автором Хайборійській ері. Оповідання було вперше опубліковане в 1933 році в журналі «Weird Tales». Оповідання хоч і відноситься до фентезійного циклу, але має елементи наукової фантастики.

Вежа слона
англ. The Tower of the Elephant
Жанр фентезі
Автор Роберт Говард
Мова англійська
Написано 1933
Опубліковано 1933
Видавництво журнал «Weird Tales»
Попередній твір Червона Цитадель
Наступний твір Чорний колос

Послідовники Говарда часто відгукуються про оповідання як про один з його кращих творів.[1]

Сюжет

У таверні заморського міста Аренджуна молодий варвар Конан чує розповідь злодія з Котху про величезний самоцвіт «Серце Слона», захований в таємничої і неприступній башті в центрі міста, Вежі слона. У вежі живе могутній старий маг Яра, в цьому камені полягає вся його чаклунська сила. Конан заявляє, що сміливець завжди знайде спосіб, щоб викрасти камінь. Убивши в сварці котхійца, він прямує до вежі. В саду біля вежі Конан зустрічає короля злодіїв Тауруса, злодії домовляються діяти разом. Вони розправляються з левами, що охороняють сад, закидають мотузку на дах вежі і піднімаються наверх.

Таурус першим проникає у вежу, але через хвилину повертається і вже падає мертвим. Конан оглядає його, але бачить лише маленькі ранки. Конан заходить до вежі де на нього нападає величезний павук, як виявилося саме він вбив короля злодіїв. Конан вбиває павука і продовжує свій шлях. В подальшому він знаходить дивну істоту на ім'я прикуту до стіни. Ця істота має тіло людини, але голову слона. Як виявляється це розумна істота на ім'я Яг-Коша. Яг-Коша довіряється Конану і розповідає йому свою історію. Він і група його товаришів, які жили на далекій планеті Яг, повстали проти жорстоких правителів і на чарівних крилах полетіли на Землю, де втратили свої крила. Перебуваючи в глухому куточку джунглів, вони стали свідками всього розвитку людства. Один за іншим Ягги померли, залишився тільки Яг-Коша, якого захопив віроломний чорний маг Яра. Він заточив яга в вежі, засліпив його і тортурами зламав волю, змусивши використовувати його знання задля власної користі.

Яг-Коша просить молодого варвара допомогти його створити своє останнє чаклунство і помститися Яру. На прохання яга Конан вирізав його серце, пролив кров на самоцвіт і вручив його магу. Чарівна сила спочатку перетворила лиходія в крихітного чоловічка, а потім засмоктала його всередину самоцвіту, де його наздогнав яга котрий знову мав крила. Після цього самоцвіт розлетівся на частини. Вийшовши з вежі, Конан побачив, як вона розсипалася на порох, поховавши під собою незліченні багатства.

Головні герої

  • Конан — головний герой серії оповідань Говарда. Варвар кіммерієць;
  • Яг-Кош — інопланетна розумна істота, з голою слона. Належав до раси ягів;
  • Яра — заморійський жрець. Має величезну силу завдяки полоненому Яг-Кошу.
  • Таурус — король злодіїв Замори.

Історія публикацій

  • Журнал Weird Tales , March 1933
  • Skull-Face and Others (Arkham House, 1946)
  • The Coming of Conan (Gnome Press, 1953)
  • Conan (Lancer, 1967, пізніше перевиданий Ace Books)
  • The Tower of the Elephant (Donald M. Grant, Publisher, Inc., 1975)
  • The Conan Chronicles (Sphere Books, 1989)
  • The Conan Chronicles Volume 1: The People of the Black Circle (Gollancz, 2000)
  • Conan of Cimmeria: Volume One (1932-1933) (Del Rey, 2003)

Примітки

  1. Patrice Louinet. Hyborian Genesis: Part 1 , pages 441 and 442, The Coming of Conan the Cimmerian ; 2003 Del Rey.

Посилання

Література

  • Mark Finn. Blood and Thunder: The Life and Art of Robert E. Howard. — MonkeyBrain Books, 2006. — 400 с. — ISBN 9781932265217.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.