Великоселецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Великоселецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — загальноосвітня школа, розташована у с Великоселецьке ( Оржицький районПолтавської області).
Великоселецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів | |
---|---|
Тип | ЗОШ |
Заснована | 1981 |
Директор | Кирпань К. І. |
Учителі | 13 |
Учні | 35 |
Адреса | Україна, Полтавська область, Оржицький район, с.Великоселецьке |
Телефон | (05357)95274 |
Сайт |
Загальні дані
Сьогодні в школі навчається 35 учнів, працює 13 учителів. Із них 7 учителів 1 категорії, 2 учителі 2 категорії, 1 учителі мають категорію «спеціаліст». Учителі і учні школи є учасниками республіканських конкурсів. У 2013 р. школа нагороджена Дипломом Лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа (Національна спілка журналістів України).
З історії шкільництва і школи
Початок навчального процесу
Навчальний процес на селецькій землі розпочався ще у ХУІІІ сторіччі, коли у селах працювали козацька школа та школа грамоти. У другій половині ХІХ сторіччя у Великоселецькому відкривається церковно-приходська школа, а з 1879 року – земська школа. Згодом, у 1904 році, земська школа відкривається і в Малоселецькому.
Селецькі вчителі – Куць Поліна Федорівна (завідувачка школи у Великоселецькому), Гуляниціна Лідія Августинівна, Андрущенко Василь Андрійович, Андрущенко Леоніла Миколаївна, Рева Горпина Федорівна, Федоренко Любов Яківна, Кривохижа Любов Йосипівна, Шиян Марія Іпатіївна, Кривенко Любов Григорівна, Федоренко Степан Савович – зуміли виконати своє головне завдання: за будь-яких умов забезпечити отримання початкової освіти в селах.
Розвиток соціально-господарських процесів у селах надав можливість вже у другій половині 30-х років відкрити Великоселецьку семирічну школу та забезпечити стабільну роботу Малоселецької початкової школи, навчання в яких у 1941 році перервала Велика Вітчизняна війна.
Після звільнення сіл від фашистської окупації робота освітян була поновлена у 1944 році. Поступово здійснювалися дитячі мрії повернутися за шкільні парти.
Саме у цей час до Великоселецької школи прийшла вчителювати Ганна Дементіївна Бережна. Справжній фахівець своєї справи, вона протягом десятиріч викладала юним учням українську мову й літературу. У 1966 році вона була призначена директором школи і залишалася на цій посаді до виходу на пенсію у 1976 році.
У 1946 році після лікування у госпіталі повертається до рідного села Микола Федорович Бережний – професійний освітянин, він пройшов усю війну, нагороджений орденами Слави ІІ і ІІІ ступенів, орденом Великої Вітчизняної війни І ступеня, численними медалями. Рік попрацювавши головою ревізійної комісії у колгоспі, відчув, що більше потрібен школі. З 1948 року і до виходу на пенсію у 1970 році він працює вчителем математики Великоселецької школи. Скільки їх, юних селечан, вдячні і Миколі Свиридовичу Степаненку, учаснику війни. Підтвердження свідомого професійного вибору – 30 років славетного трудового життя, яке присвятив він школі у Селецькій.
Оржицьку середню школу зі срібною медаллю закінчив Єрьомін Василь Макарович, із золотою – Кривенко Єлизавета Куксіївна, Ярмош Ніна Антонівна, Недолужко Тамара Сергіївна, Тараненко Надія Яківна, Матяр Анжела Олексіївна та інші селечани.
Багато випускників вступали до спеціалізованих училищ і поверталися у село справжніми спеціалістами – механізаторами, водіями, трактористами, комбайнерами, агрономами, ветеринарами, вчителями, економістами. З великою вдячністю згадують своїх перших учителів: Надію Іванівну Степаненко, Григорія Івановича Супруненка, Галину Яківну Заградську, Лідію Іпатіївну Кирпань, Тамару Хомівну Степаненко, і багатьох інших, адже вони розкривали юним селечанам різнобарвний світ знань, готували до перших кроків у самостійному житті, не шкодуючи для цього ні часу, ні вміння. Вимогливими, але чуйними і справедливими завжди були вони по відношенню до вихованців, за що ті безмежно поважали і любили їх.
Завдання початкової та середньої освіти ставали все складнішими. Для їх успішного виконання потрібні були справжні професіонали, люди, які б могли вдало поєднати організаторські здібності, професійні якості, велику любов до людей та до рідної землі. Для селечан такою людиною став Олександр Андрійович Касяненко. Він народився в селі Малоселецьке у родині з давнім козацьким корінням. Навчаючись у Полтавському педагогічному інституті, маючи досвід роботи піонервожатим, Олександр Андрійович Касяненко у 1974 році стає вчителем історії Великоселецької школи, а вже через два роки він займає посаду директора і працює на ній до 2002 року.
Сучасна школа
1981 рік. День відкриття нової школи залишився особливим для всіх селечан. Приміщення новозбудованої двоповерхової школи, розрахованої на 192 учнівських місця, привітно, з запахом свіжої фарби зустріло дзвінкоголосих дітлахів.
З 2002 року школу очолює Кирпань Катерина Іванівна. До цього 15 років працювала на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи даної школи. За роки керівництва Катерини Іванівни імідж школи значно зріс. Учителі і учні школи є учасниками республіканських конкурсів. У 2013 році - 1 місце у фіналі Національного етапу Y1 Міжнародного екологічного конкурсу «Здоров’я може бути смачним», 2 місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». У 2013 р. школа нагороджена Дипломом Лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа (Національна спілка журналістів України). Вчитель початкових класів Кропивка Віра Володимирівна постійно друкується в республіканському журналі «Початкова школа»
Під керівництвом Кирпань К.І. школа тісно співпрацює з базовим господарством СТОВ «Селецька», яке надає величезну допомогу в матеріальному і фінансовому плані.
Школа втілює проект «Громадсько активна школа». Стан позитиву діяльності школи постійно висвітлюється в засобах масової інформації.
Відомі випускники
- Микола Іванович Степаненко — вчений, доктор філологічних наук, професор, лауреат премії Панаса Мирного.
- Віктор Юрійович Стрельніков — Доктор педагогічних наук, доцент кафедри культурології та історії Полтавського університету споживчої кооперації України.
- Гнатко Василь Петрович — талановитий різьбяр по дереву, соліст хору "Яворівщина".
Джерела та посилання
- Сайт школи
- ЗНЗ на сайті osvita.ua