Випадкова зустріч

Пам'ятник «Випадкова зустріч»
Випадкова зустріч

49°33′07″ пн. ш. 25°35′42″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування м. Тернопіль, Сквер імені Шевченка
Скульптор Стюарт Джонсон
Засновано 2002
Встановлено 2002 р.
Стан частково збережена
Ідентифікатори й посилання
Випадкова зустріч (Україна)

«Випадкова зустріч» — скульптурна композиція у сквері імені Шевченка в Тернополі. Встановлена 2002 року. Її місту подарував американець Джон Звожек, що тоді працював із волонтерською місією у відділі екології м. Тернополя.

Працюючи в м. Тернополі Джон Звожек показав чиновникам каталог скульптур Стюарта Джонсона (голова корпорації «Джонсон і Джонсон»). Роботи вражали оригінальністю і простотою. Усіх їх об'єднувала радість, усмішка, щастя — гасла життя і творчості відомого американця. Завершилося все пропозицією — чи не хотіли б тернопільські чиновники мати в місті одну із скульптур американського майстра. Тодішній начальник відділу екології Олег Соколовський вибрав композицію під назвою «Випадкова зустріч», яка найбільше відповідає аурі міста, гармонійно вписується у його парковий ландшафт.

Американському скульпторові надіслали багато краєвидів Тернополя. Він був просто захоплений красою «міста парків та гідроспоруд» і пообіцяв зробити все, щоб ця скульптурна композиція якнайшвидше була в Тернополі. До речі, американець вирішив розлучитися зі своєю найдорожчою роботою.

Мистецьку цінність випадкової зустрічі двох жінок у парку Стюарт Джонсон визначив у 100 тисяч американських доларів. Ініціатори дуже сумнівалися, чи дозволить Конгрес вивезти цей мистецький витвір за межі США. А ще, окрім позитивного рішення нижньої палати парламенту, потрібні спеціальні дозволи ряду американських урядових установ. Коли було отримано всі погодження скульптурна композиція, яка знаходилася в одному з парків США була відправлення в Україну. Її оформили як дипломатичний вантаж з уже меншою митною вартістю — 40 тисяч доларів. По дорозі скульптура зупинилася в Польщі, з якихось джерел про це дізнаються урядовці Франції і просять скульптора привезти до них на батьківщину та встановити в Парижі, але Джонсон відмовляє. Скульптурна композиція вирушає до Києва. Особи, близькі до тодішнього мера — Олександра Омельченка, висловили бажання залишити її у столиці. Та також отримали відмову.

Здолавши багато перепон робота відомого скульптора Стюарта Джонсона нарешті прибуває в Тернопіль. І у березні 2002 року її встановлюють в центральному сквері. Тернопіль став першим містом у Європі, що отримав скульптуру митця. Його роботи прикрашають сквери США, Японії та Індії.

Проте тривала «Випадкова зустріч» недовго — менш ніж за рік після встановлення одну із двох металевих співрозмовниць було викрадено. Причому вкрали на світанку, на бульварі з цілодобовим освітленням, не зважаючи на те, що поряд міліція. Злодія не знайшли, скульптуру також, от уже понад 10 років пані в елегантному блакитному костюмі не має компанії. Але залишена пані не така вже й самотня, прогулюючись сквером багато місцевих жителів та приїжджих люблять посидіти та фотографуватися із нею.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.