Виправні роботи

Виправні роботи — вид кримінального покарання, що полягає в примусовому залученні засудженого до праці з відрахуванням з його заробітку в дохід держави певної частини.

Види виправних робіт

Виправні роботи діляться на два види: ті, які відбуваються за місцем роботи засудженого і ті, які відбуваються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування за погодженням з органами, які керують виконанням вироку, як правило, в районі місця проживання засудженого.

Дискусійним в кримінально-правовій теорії є питання про доцільність застосування виправних робіт до осіб, які мають основне місце роботи. Одні автори (М. М. Ісаєв, В. Д. Меньшагін) вважають, що виправні роботи в такому випадку є швидше замаскованим штрафом, стягування якого здійснюється в розстрочку[1], що вказує на недоцільність даного виду покарання. Інші автори (А. Бриліантов, А. Кібальнік) говорять про необгрунтованість відмови від застосування такої форми виправних робіт[2]. Зазначається, що виправні роботи з відбуванням покарання не за місцем основної роботи засудженого складно застосовувати в сільській місцевості, де відсутні підприємства, на яких потрібні працівники відповідного фаху; що примусовий характер праці і наявна часто його невідповідність кваліфікації та бажанням засудженого зменшує виправний вплив покарання (в тому числі за рахунок зменшення впливу з боку колективу); що серед засуджених до даного виду покарання рецидив зустрічається частіше, ніж серед тих, хто відбували покарання за основним місцем роботи.[3]

Див. також

  • Обов'язкові роботи
  • Примусові роботи

Примітки

  1. Кузнецова Н. Ф. Курс уголовного права. Том 2. Общая часть. Учение о наказании. — М., Зерцало, 2002. — ISBN 5-94373-035-4.
  2. Бриллиантов А. Новые законодательные подходы к уголовному наказанию // Законность. 2004. № 3. С. 11; Кибальник А., Соломоненко И. Юридические оплошности действующего уголовного закона // Российская юстиция. 2004. № 6. С. 28.
  3. Уголовное право России. Практический курс / Под общ. ред. А. И. Бастрыкина; под науч. ред. А. В. Наумова. М., 2007. С. 204—205.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.